MacBook Air Retina: M1 256GB - Space Gray

SKU
MGN63ZE/A

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
EDU ПОПУСТ
More details >

Детали

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194252056370
Боја
Space Gray
Модел
256 GB
Големина
13inch
Капацитет
256 GB
Тастатура
International English Keyboard
Бои
Space Gray
Processor GHz
Apple M1 chip with 8‑core CPU, 7‑core GPU, and 16‑core Neural Engine
Меморија
8 GB
Дисплеј
13inch Retina display
Резолуција
2560 x 1600
Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English keyboard

Product declaration