MacBook Pro 13": M1 256GB - Space Gray

SKU
MYD82ZE/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
EDU ПОПУСТ
More details >

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Боја
Space Gray
Модел
256 GB
Големина
No
Капацитет
256GB PCIe-based onboard SSD
Тастатура
International English Keyboard
Бои
Space Gray
Processor GHz
Apple M1 chip with 8-core CPU, 8-core GPU, and 16-core Neural Engine
Меморија
8GB unified memory
Дисплеј
13.3"
Екран
Retina Екран
Екран со дијагонала од 33,78 cm со IPS технологија и позадинско осветлување
Стандардна резолуција 2560 x 1600 со 227 пиксели по инч и поддршка за милион бои.
Светлина од 500 нита
Широк спектар на бои (P3)
True Tone технологија
Резолуција
2560 x 1600
Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
Dimensions
Висина: 1,56 cm
Ширина: 30,41 cm
Дебелина: 21,24 cm
Тежина: 1,4 kg
Charging and Expansion
Два Thunderbolt 3 (USB-C) приклучоци со поддршка за:
- полнење
- DisplayPort
- Thunderbolt (до 40 Gb/s)
- USB 3.1 Gen 2 (до 10 Gb/s)
Камера
720p FaceTime HD camera
Video Support
Истовремена поддршка за вградениот дисплеј со стандардна резолуција во милион бои и:
- еден надворешен дисплеј до 6K резолуција на 60 Hz
Дигитален излез на Thunderbolt 3

Стандарден излез на DisplayPort преку USB-C
Излезите на VGA, HDMI, DVI и Thunderbolt 2 се поддржани преку интерфејсот (достапно одделно)
Audio
Стерео звучници со висок динамички опсег
Широк стерео звук
Поддршка за Dolby Atmos
Три микрофони со обликување на насочен зрак
3,5 мм аудио приклучок
Trackpad
Force Touch подлога за допир за прецизна контрола на курсорот; овозможува Force Touch, забрзување и итн.
Батерија
До 17 часа безжично пребарување на интернет
До 20 часа репродукција на филм во Apple TV апликацијата
Вградена батерија 58,2 Wh Li-Po 61 W напојување USB-C
Environmental Requirements
Напон: 100V до 240V AC
Фреквенција: 50Hz до 60Hz
Работна температура: 10 ° до 35 ° C
Температура на хранење: –25 ° до 45 °
Релативна влажност: 0% до 90% (не кондензирана)
Висина: тестирана до 3048 м Максимална висина на складирање: 4572 м Максимална надморска височина за транспорт: 10668m
Оперативен систем
macOS
macOS е оперативен систем, кој работи сè што правите на вашиот Mac. macOS носи нови начини да уживате во прегледување на вашите фотографии, побезбедно купување преку Интернет и непречена комуникација помеѓу уредите.
Included software
Photos, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, Keynote, Siri, Safari, Mail, FaceTime, Messages, Maps, News, Stocks, Home, Voice Memos, Notes, Calendar, Contacts, Reminders, Photo Booth, Preview, iTunes, Books, App Store, Time Machine и многу повеќе.
Accessibility
Карактеристиките за пристапност им помагаат на лицата со попреченост да го искористат максимумот од својот нов MacBook Pro. Со вградена поддршка за вид, слух, физички и моторни вештини и учење и писменост, можете да создадете и да направите неверојатни работи.

Карактеристиките вклучуваат:
Гласовна контрола, VoiceOver, зумирање, зголемување на контрастот, намалување на движење, сири и диктат, контрола на прекинувач, затворени наслови, текст на говор
Што има во кутијата?
13" MacBook Pro
61 W USB-C Power Adapter
USB-C кабел (2 m)
Гаранција
1 година Apple интернационална гаранција

Product declaration