MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | INT тастатура

SKU
MLY33ZE/A
 

Достапност

Детали

MacBook Air

Не го сфаќај лесно.

Не го сфаќај лесно.

Редизајнираниот MacBook Air со новата генерација M2 чип и издржливо алуминиумско куќиште, е нереално тенок, неверојатно брз и премногу ефикасен. Толку е лесен и моќен што на него можеш да работиш, играш и создаваш сѐ што ќе посакаш - било кога, било каде.

Со уште помоќниот

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194253083436
Боја
Midnight Black
Модел
256 GB
Големина
13inch
Капацитет
256 GB SSD
Тастатура
International English Keyboard
Бои
Midnight
Processor GHz
Apple M2 chip with 8‑core CPU, 8‑core GPU, 16‑core Neural Engine
Меморија
8GB unified memory
Дисплеј
13.6" Liquid Retina display
Резолуција
2560 x 1664
Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English keyboard

Product declaration