Apple Power Adapter Extension Cable

SKU
MK122Z/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Power Adapter Extension кабелот од 1,8 метри е продолжен кабел за наизменична струја кој обезбедува дополнителна должина за вашиот Apple адаптер за напојување. Користете го со адаптери за напојување како MagSafe и MagSafe 2, адаптери за напојување од 10W и 12W USB-A, и 29W, 30W, 61W и 87W USB-C адаптери за напојување.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
888462316026
Модел
No
Големина
No
End of life
No
Length
No
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
MagSafe, MagSafe2, USB-C
iPhone компатибилност
iPod touch (4. gen)
iPad компатибилност
iPad mini
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)

Product declaration