Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)

SKU
MQ4H2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Овој 0.8-метарски кабел поддржува Thunderbolt 3 пренос на податоци до 40 Gbps, USB 3.1 Gen 2 пренос на податоци до 10 Gbps, DisplayPort видео излез (HBR3) и полнење до 100 W. Користете го овој кабел за поврзување на Mac со Thunderbolt 3 (USB-C) до Thunderbolt 3 уреди.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
190198442024
Боја
White
Модел
No
Големина
No
Connectivity
USB-C
Length
0,8 meters
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (6. gen), iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (4. gen), iPad Pro 11" (2. - 3. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Air 4
Mac компатибилност
MacBook Air 13" Retina (2020), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2020), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16", MacBook Pro 14" - 2021, MacBook Pro 16" - 2021

Product declaration