Apple Thunderbolt 3 (USB-C) to Thunderbolt 2 Adapter

SKU
MMEL2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Thunderbolt 3 (USB-C) на Thunderbolt 2 овозможува поврзување на уредите Thunderbolt 1 и 2, како што се надворешни дисплеи и дискови, на било кој приклучок Thunderbolt 3 (USB-C) на вашиот MacBook Pro.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
888462859189
Боја
White
Модел
No
Големина
No
Connectivity
USB-C
Length
No
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 11" (4. gen), iPad Pro 11" (2. - 3. gen)
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), iMac Pro, Mac mini (2018), Mac Pro (2019), MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2020), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2020), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16", MacBook Pro 14" - 2021, MacBook Pro 16" - 2021

Product declaration