Apple USB-C Power Adapter - 61W (MacBook Pro 13" Retina w Touch Bar)

SKU
MRW22ZM/A

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

61W USB-C адаптерот за полнење нуди брзо, ефикасно полнење дома, во вашата канцеларија или во движење. Иако овој адаптер за полнење е компатибилен со кој било USB-C уред, Apple препорачува да се користи со 13-инчен MacBook Pro со влез Thunderbolt 3 (USB-C) за оптимални перформанси за полнење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
190198834560
Боја
White
Големина
No
Бои
White
MagSafe compatibility
No
Charger type
Wall charger
Connectivity
USB-C
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPhone компатибилност
iPhone
iPad компатибилност
iPad (1. gen)
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2020), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2020), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019)

Product declaration