Apple USB-C to SD Card Reader

SKU
MUFG2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

USB-C to SD Card Reader пренесува фотографии и видеа со висока резолуција со брзина UHS-II на вашиот Mac, 11-инчен iPad Pro или 12,9-инчен iPad Pro (трета генерација). Дизајниран така што нема да ги блокира вашите други портови, тој работи со UHS-II SD картички и е компатибилен со други SD картички и адаптери.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
190198905048
End of life
No
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen)
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16"

Product declaration