Apple USB-C to USB Adapter

SKU
MJ1M2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Apple USB-C до USB адаптер ви обезбедува можност за поврзување на iOS уред, како и голем број стандардни USB додатоци, со MacBook кој поседува USB-C или MacBook Pro кој има порта Thunderbolt 3 (USB-C). Поврзете USB-C адаптерски излез со влез USB-C на вашиот MacBook или со било кој приклучок Thunderbolt 3 (USB-C) на вашиот MacBook Pro, а потоа поврзете ја вашата флеш меморија, камера или било кој друг стандарден USB-уред. Можете исто така да го користите Apple Lightning на USB кабелот за да го синхронизирате и наполнете вашиот iPhone, iPad или iPod.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
888462108454
End of life
No
Length
No
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (4. gen), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (2. gen), iPad Pro 11" (1. gen)
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), iMac Pro, Mac mini (2018), Mac Pro (2019), MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16"