Apple World Travel Adapter Kit (2015)

SKU
MD837ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Комплетот е дизајниран да работи со iPod, iPhone и iPad и е компатибилен со Apple MagSafe и MagSafe 2 адаптерите за напојување (за MacBook, MacBook Pro и MacBook Air), 10W и 12W USB адаптери за напојување и преносни адаптери за напојување.
AC приклучоците вклучени во комплетот за патувања околу светот директно ги поддржуваат штекерите во Северна Америка, Јапонија, Кина, Велика Британија, Континентална Европа, Кореја, Австралија, Хонг Конг и Бразил.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909629671
Боја
бела
Модел
No
Големина
No
MagSafe compatibility
No
Charger type
Wall charger
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod nano 5th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.), iPod nano 4th Generation, iPod touch 4th Generation, iPod touch 3rd Generation
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 14" - 2021, MacBook Pro 16" - 2021

Product declaration