Beoplay Speaker P2 Black

SKU
1280426
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

JBL GO 3 Blue
JBL GO 3 Blue
2.690 МКД

Достапен производ

JBL Clip 4 RED
JBL Clip 4 RED
3.990 МКД

Достапен производ

MARSHALL KILBURN II BLACK AND BRASS
MARSHALL KILBURN II BLACK AND BRASS
Special Price 15.990 МКД
Regular Price 19.990 МКД

Достапен производ

Harman Kardon Aura Studio 3 - црн
Harman Kardon Aura Studio 3 - црн
19.990 МКД

Достапен производ

JBL CLIP 4 Blue
JBL CLIP 4 Blue
3.990 МКД

Достапен производ

JBL Clip 4 Blue Pink
JBL Clip 4 Blue Pink
3.990 МКД

Достапен производ

JBL CLIP 4 Black
JBL CLIP 4 Black
3.990 МКД

Достапен производ

JBL Clip 4 Sqaud
JBL Clip 4 Sqaud
3.990 МКД

Достапен производ

Детали

Прочитајте повеќе за производот на iMagazin
РЕАЛНО ПРЕНОСЛИВ
ПОПУШТИ ЈА МУЗИКАТА СЕКАДЕ
Дизајн отпорен на вода и прашина
Земете го Beoplay P2 со себе каде и да одите, благодарејќи на драјверите во него кои се отпорни на вода и прашина и малото и тенко куќишт кое направено од алуминиум и полимер. Тежи само 275 грама со што лесно ќе можете да го ставит во Вашиот џеп или торба.
ПАМЕТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
ФУНКЦИИ ПРЕКУ Beoplay АПЛИКАЦИЈАТА
Протреси или само допри за да го прилагодите
Не се потребни копчиња за пауза или преминување на следна песна. Инстантното протресување или двојниот допир ги активира паметните карактеристики на Beoplay P2. Пуштање, пауза или прескокнување песни, стартување на вашиот омилен личен асистент или стартување на Beoplay апликацијата за да ве разбуди со истата музика што ја слушавте претходната ноќ.
ЗВУК
ИЗВОНРЕДНИ ПЕРФОРМАНСИ
Богат и простран звук со потпис на Bang & Olufsen
Благодарение на звукот на Bang & Olufsen, Beoplay P2 обезбедува богат простран звук и добра дефиниција на бас и ударни тапани. Звучникот е поддржан со новиот среден вуфер и максимална моќност за повеќе од 2 x 50 вати. Вградениот микрофон може да се користи за повици и за активирање на глас.
МАТЕРИЈАЛИ
ПРЕМИУМ ИЗДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ
Алуминиум, кожа и полимер.
Како камче што может да го најдете на плажа, изгледот на Beoplay P2 е заокружен од двете страни, мазен е и совршено се вклопува во вашата дланка. Однадвор, премиум-изработените материјали го сочинуваат силното куќиште на Beoplay P2 со алуминиумска анодизирано куќиште и еластичен бисер над звучниците, како и издржливиот полимер под него.
БАТЕРИЈА
ДО 10 ЧАСА НА БАТЕРИЈА
Паметно полнње со USB-C кабел
Beoplay P2 ви овозможува непрекината музика до 10 часа при едно полнење на батеријата - сосема доволно за забава. И нема потреба да го исклучите. Со функцијата за 15-минутно мирување, ќе заштедите батерија и ќе ја задржите вашата музика да трае подолго.
reseller-logo
Сите производи на B&O PLAY купени во iSTYLE доаѓаат со оригинално, неотворено и фабричко пакување како и 1 година B&O PLAY ограничена гаранција која можете да се спроведе насекаде во светот

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.3000
EAN code
5705260066210
Боја
Black
Модел
No
Големина
No
Speaker connectivity
Bluetooth
Amplifier
2 x 15W class D for woofer and tweeter (2 x 50W peak power)
Frequency
68 Hz - 21 kHz
Батерија
Battery: Built-in Lithium-Polymer battery with up to 10 hours of play time Charging: time 2 hours
Wired Connection
1 x USB-C for charging
Wireless connection
Bluetooth 4.2
Audio Driver
1 x 3/4” tweeter 1 x 2” full range
Димензија и тежина
Dimensions (L x H x W): 140 x 80 x 28 mm Weight: 275 g
Што има во кутијата?
Beoplay P2 with leather strap USB-C cable Getting Started-sticker
Коментар
The drivers inside the speaker are dust and splash resistant – and the areas where the aluminium is attached to the polymer are sealed so dust and water can’t get in.

Product declaration