B&O Play - Beoplay H8i

SKU
conf_bo_play_beoplay_h8i
Безжични Bluetooth "On-Ear" Слушалки со активно поништување на шум, "Transparency Mode" и Микрофон.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

BeoPlay - Headphones H4
BeoPlay - Headphones H4
16.990 МКД
iSTYLE outdoor Airpods cover
iSTYLE outdoor Airpods cover
790 МКД
B&O Play - Beoplay H9i
B&O Play - Beoplay H9i
26.900 МКД
JBL E45BT
JBL E45BT
5.990 МКД
Beats - Solo3 Wireless
Beats - Solo3 Wireless
18.490 МКД
Beoplay Headphones H3 2nd. Generation Natural
Beoplay Headphones H3 2nd. Generation Natural
7.290 МКД
B&O PLAY - BeoPlay H5
B&O PLAY - BeoPlay H5
13.900 МКД
Bang & Olufsen Earset
Bang & Olufsen Earset
15.990 МКД
B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
15.900 МКД
BeoPlay - Earphones E6
BeoPlay - Earphones E6
15.990 МКД
Beats - EP On-Ear Headphones
Beats - EP On-Ear Headphones
5.990 МКД
Zvuk
Подобрен ANC
Безжичен Bang & Olufsen звук со активно поништување на шумот (ANC) и Transparency фунцијата.
Beoplay H8i има единствено доживување за слушање на музика кој е типичен за Bang & Olufsen производите - мека и прецизна акустика која ги комбинира совршеното усогласување на снага, прецизност и детали. Благодарејки на активното поништување на шумот, ќе можете да се предадете на музиката или на потполната тишина. Со помош на Transparency функцијата можете да управувате со внимание на звуковите од надворешниот свет.
Материјали
Автентично и Природно
Премиум квалитет на материјали, кој со текот на времето стану се по елегантен.
Исклучителни, внимателно одбрани материјали како преубавиот алуминиум, мека јагнешка кожа и оригинална кравја кожа за потполна удобност и стил. Кожата со текот на времето станува поубава, а Beoplay H8i слушалката старее како виното.
Dizajn
Аеродинамична on-ear елеганција
Совршен придружник
Модерен аеродинамичен дизајн со чиста ергономија. H8i, совршено се вклопува за стил и перформанси, еден е од најлесните модели во својата категорија со цел да обезбеди апсолутна удобност.
Напредни функции
Подобри го доживувањето
Искористите повеќе од H8i со мноштвото на надоградени функции
Beoplay H8i има нов, модерен дизајн. Со помош на новата Transparency функција, автоматски можеш да ја покренеш или стопираш музиката, со ставање или вадење на слушалките. Благодарејќи на одлично подесените микрофони, за време на повикот Вашиот глас ќе биде кристално чист.
Батерија
Музика цел ден и цела ноќ
Векот на траење на батеријата е до 30 часа.
За разлика од неговите претходници, H8i има век на траење на батеријата до 30 часа, така што подолго ќе можеш да уживаш во музиката додека сте на пат. Дури и да ја испразниш батеријата, решението е едноставно - поврзи ги со кабелот и продолжи да уживаш во музиката.
Производител
Bang & Olufsen
End of life
No
Earphone type
On-Ear
Капацитет
No
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11", iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini, Mac Pro, MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13" (Mid 2012 or newer) , MacBook Pro 13", MacBook Pro 13" Retina (Late 2012 or newer) , MacBook Pro 15", MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012 or newer), MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15", ** MacBook Pro 2016 **, MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar
Боја
No
Материјал
Aluminium, Leather, Rubber, Textile
Audio Driver
Electro-dynamic driver
40 mm diameter
Frequency
20 - 20 000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
Bluetooth 4.2 - AAC
Microphone
2 digital MEMS voice microphones
4 dedicated electret microphones for ANC (2 electret in each earcup)
Батерија

• Rechargeable lithium-ion battery
• Capacity: 1110 mAh
• Up to 30 hours playing time with Bluetooth and ANC
• Up to 45 hours with Bluetooth only
• Up to 42 hours wired with ANC + control
• Charging time approx 3.5 hours

Dimensions
180 x 186 x 51 mm
215 g
Што има во кутијата?

• Beoplay H8i
• 1.2 m audio cord with 3.5 mm jack
• 1.25 m USB-A to USB-C cable
• Flight adapter
• Carrying pouch
• Quick start guide

Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260070217
Earphone type
On-Ear
Боја
црна
Материјал
Aluminium, Leather
Audio Driver
Electro-dynamic driver
40 mm diameter
Frequency
20 - 20 000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
Bluetooth 4.2 - AAC
Microphone
2 digital MEMS voice microphones
4 dedicated electret microphones for ANC (2 electret in each earcup)
Батерија
• Rechargeable lithium-ion battery
• Capacity: 1110 mAh
• Up to 30 hours playing time with Bluetooth and ANC
• Up to 45 hours with Bluetooth only
• Up to 42 hours wired with ANC + control
• Charging time approx 3.5 hours
Што има во кутијата?
• Beoplay H8i
• 1.2 m audio cord with 3.5 mm jack
• 1.25 m USB-A to USB-C cable
• Flight adapter
• Carrying pouch
• Quick start guide
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260070224
Earphone type
On-Ear
Боја
Беж
Материјал
Aluminium, Leather
Audio Driver
Electro-dynamic driver
40 mm diameter
Frequency
20 - 20 000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
Bluetooth
Microphone
Батерија
• Rechargeable lithium-ion battery
• Capacity: 1110 mAh
• Up to 30 hours playing time with Bluetooth and ANC
• Up to 45 hours with Bluetooth only
• Up to 42 hours wired with ANC + control
• Charging time approx 3.5 hours
Што има во кутијата?
• Beoplay H8i
• 1.2 m audio cord with 3.5 mm jack
• 1.25 m USB-A to USB-C cable
• Flight adapter
• Carrying pouch
• Quick start guide