B&O PLAY - Beoplay Speaker M5

SKU
b-o-play-beoplay-speaker-m5-mk

Бежичен звучник кој го исполнува вашиот дом со музика.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

Harman Kardon Aura Studio 2
Harman Kardon Aura Studio 2
18.990 МКД
Logitech Ulimate Ears POWER UP Charging dock
Logitech Ulimate Ears POWER UP Charging dock
2.490 МКД
JBL Xtreme
JBL Xtreme
Special Price 13.490 МКД
Regular Price 17.990 МКД
JBL GO 2
JBL GO 2
Special Price 1.990 МКД
Regular Price 2.190 МКД
Logitech Ulimate Ears WONDERBOOM
Logitech Ulimate Ears WONDERBOOM
6.290 МКД
XtremeMac TangoBar
XtremeMac TangoBar
5.990 МКД
JBL CLIP 3
JBL CLIP 3
3.690 МКД
Marshall Acton II Speaker Black
Marshall Acton II Speaker Black
15.990 МКД
Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
10.990 МКД
Logitech Ulimate Ears MEGABOOM 3
Logitech Ulimate Ears MEGABOOM 3
Special Price 7.790 МКД
Regular Price 12.990 МКД
B&O PLAY - Beoplay Speaker Beolit 17
B&O PLAY - Beoplay Speaker Beolit 17
32.900 МКД
Beats Pill+ speaker
Beats Pill+ speaker
11.990 МКД
Прочитајте за производот на iMagazin
BEOPLAY M5
Бежичен звучник кој го исполнува вашиот дом со музика.
• Неспоредлив True360 Bang & Olufsen звук
• Тврд алуминиумски заштитен панел со контрола на допир
• Прилагодлив дизајн кој совршено се вклопува во вашиот дом
Координиран звук
Beoplay M5 е моќен безжичен звучник кој може да се користи сам или во комбинација со други звучници во повеќе соби.
Музика во секоја просторија
Можете да слушате различна музика во различни простории - или да пуштите една песна на сите ваши звучници низ целиот дом. Beoplay M5 ги поддржува вградените технологии на Google Chromecast и Beolink Multiroom. Исто така можете да се поврзете преку Bluetooth или Apple AirPlay. Тој е одлично дополнување за вашиот дом и беспрекорно се комбинира со Beoplay A6 и Beoplay A9.
Лесна инсталација и прилагодување на звукот
Beoplay M5 е лесен за инсталација со апликацијата Beoplay, која ви овозможува да го оптимизирате звукот според местото каде што сте го поставиле вашиот звучник. Без разлика дали сте го ставиле во некој агол, до некој ѕидот или во средината на собата, имате M5, максималниот звук е загарантиран.
BEOPLAY APP
Поврзете се со А6 и А9
Разновидниот Beoplay M5 Wireless Speaker може да го користите сам или да го поврзете со звучниците Beoplay A6 и Beoplay A9 со помош на вградената технологија Chromecast или Beolink muliroom.
BEOPLAY A6 | BEOPLAY A9
Прекрасен дизајн
Благодарение на тврдата алуминиумска плоча и заменливата покривка од ткаенина, Beoplay M5 е совршениот избор за вашиот дом.
Каде и да стои
Beoplay M5 се вклопува во својата средина. Без разлика каде ќе го поставите, вашиот звучник ќе ја декорира вашата соба. Достапен во сива и црна боја, Beoplay M5 е комбинација на топол изглед и ладен алуминиум, обезбедувајќи навистина елегантен изглед.
Одговара на вашиот стил
Заменете го капакот на звучникот со други бои за да одговара на стилот на вашиот дом. Обложувањето на Beoplay е направено од страна на познатиот дански производител на текстил, Kvadrat. Kvadrat производите кои се направени од премиум материјали се познати по нивниот одличен квалитет. Ткаената обвивка од волна е дизајнирана за понатамошно подобрување на звукот. Исто така Kvadrat капаците можете да ги најдете на нашите претходни производи, вклучувајќи ги и звучниците А9 и А6.
Алуминиумска плоча
Алуминиумската плоча на врвот на Beoplay M5 не е само убава и удобна, но исто така и разноврсна.
Чувствителна, импресивна контрола
Можете да ја прилагодите јачината на звукот и да ги поставите контактите со лесна за употреба алуминиумска плоча на врвот на звучникот.
Задоволство е да го допрете и погледнете
Со допирање на алуминиумската плоча, Beoplay M5 се е поврзува со други аудио системи во вашиот дом. Исто така можете да ја прилагодите јачината на звукот со дискот - лесно го свртувате со 15% за да ја прилагодите јачината на звукот. По поставувањето на јачината на звукот, дискот се враќа во неговата централна положба. Не премногу брзо но и не премногу бавно.
True360 звук
Со звукот True 360, можете да уживате во неспоредливот звук на Bang & Olufsen со совршена динамика во секој агол од собата.
Музика која те опкружува
Со True 360, можете да уживате во истиот звук каде и да сте, без разлика каде сте го поставиле звучникот. Трите рамномерно распоредени високотонци, напредниот возач од средниот опсег и моќниот сабвуфер, доставуваат енергија до внимателно дизајнираната дистрибуција на електрична енергија, гарантирајќи избалансиран, ненадминат звук на Bang & Olufsen низ просторијата.
Технички
Спецификации
Димензии
Ширина: 165 x
Висина: 185 x
Длабочина: 165 mm
Тежина
2.54 kg
Основни бои
Природна
Црна
Дизајнер
Cecilie Manz
Засилувачи
1 x 40W/160W peak, Class D сабвуфер
1 x 30W/120W peak, Class D среден опсег
1 x 30W/120W peak, Class D прв високотонец
1 x 30W/60W peak, Class D заден високотонец
Уреди
1 x 5' сабвуфер
1 x 1.5' среден опсег
3 x ¾' високотонец
Тип на домаќинство
Затворен
Стриминг карактеристики
Apple AirPlay
Bluetooth Audio Streaming
Spotify Connect
QPlay 2.0 (Кинески стандард)
Вграден Chromecast
Deezer
Бежично поврзување
802.11 a/b/g/n (2.4GHz & 5GHz)
Bluetooth 4.0 (секогаш достапен)
Повеќефункционален
Beolink Multiroom
Chromecast beépített
Потрошувачка на енергија
Пуштен: 10 W (Bluetooth со 30% на волумен)
Standby: 0.4 W
2.37W (Bluetooth режим)
2.84W (Line-in и Bluetooth употреба)
2.57W (безжична употреба)
Поврзувања
1 x Line-in (3.5 mm mini-jack аналогни/дигитални)
1 x Ethernet 10/100Mb
1 x Mains приклучок
Wi-Fi dual band (WLAN 802.11 a/b/g/n, 2.4 и 5 GHz)
Bluetooth 4.0
Поставеност
Слободен, во некој агол или до некој ѕид со користење на Beoplay апликацијата.
Производител
Bang & Olufsen
End of life
No
Боја
No
Speaker connectivity
3.5 mm, AirPlay, Bluetooth, Optical, Spotify Connect
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260063905
Боја
сива
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260063844
Боја
црна