Bang&Olufsen Earphones E6 Sand

SKU
1645301
 

Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

AirPods with Charging Case
AirPods with Charging Case
Special Price 9.490 МКД
Regular Price 10.790 МКД

Достапен производ

AirPods Pro (2nd generation) with MagSafe Case (USB_C)
AirPods Pro (2nd generation) with MagSafe Case (USB_C)
Special Price 17.990 МКД
Regular Price 20.390 МКД

Достапен производ

AirPods (3rd gen) with Lightning Charging Case
AirPods (3rd gen) with Lightning Charging Case
Special Price 12.490 МКД
Regular Price 14.590 МКД

Достапен производ

AirPods (3 gen.)
AirPods (3 gen.)
Special Price 13.490 МКД
Regular Price 15.290 МКД

Достапен производ

Apple EarPods with Lightning Connector
Apple EarPods with Lightning Connector
1.390 МКД

Достапен производ

EarPods (USB-C)
EarPods (USB-C)
1.390 МКД

Достапен производ

Apple Earpods with 3.5mm Headphone Plug (2017)
Apple Earpods with 3.5mm Headphone Plug (2017)
1.390 МКД

Достапен производ

AirPods Max - Silver
AirPods Max - Silver
39.190 МКД

Достапен производ

Детали

BEOPLAY E6 WIRELESS EARPHONE

Активирајте ја вашата музика,
вашата енергија и вашиот ден.

Уживајте во слободата на Е6, лесни слушалки за во уво со Bang & Olufsen патентираниот звук - дизајнирани за динамичен и активен животен стил.
ДИЗАЈН

Сигурен комфор

Дизајнирани да се вклопат удобно во вашето уво, E6 доаѓаат со четири пара ушни перки, четири пара ушни перничиња во различни големини и еден пар со високо квалитетни перничиња - за да можете да ја изберете точната големина во зависност од она што го правите.
Куќиште отпорно на влага
E6 Силиконските ушни перки обезбедуваат сигурност за активна, секојдневна употреба
Во кутијата

Повеќе видови на ушни перничиња

Опциите за ушни перничиња подолу се вклучени во кутијата. Тие го прават E6 безбеден, удобен и целосно индивидуализиран за индивидуалното уво.
Silicone ear fins
Silicone ear tips
Comply™ ear tip
ДИЗАЈН & МАТЕРИЈАЛИ

Сега издржливи и лесни

E6 се направени со силни, издржливи, но лесни материјали. Кабелот што ги поврзува слушалките е обвиен со текстил и инспириран од материјалите што се користат во производството на патики - исто така лесно се чисти.
 

Зборувај. Слушај. Контролирај

Кренете на повици, слушајте музика или користете говорно активирање - сето тоа благодарение на удобниот електронски далечински управувач со елоксиран алуминиум. И Bluetooth 4.2 со AAC codecs кои го обезбедуваат квалитетот на звукот.
Три копчиња и вграден микрофон ви дозволуваат да ја контролирате вашата музика, да ги повикувате и да ги активирате Siri или Google Assistant.
Текстилната обвивка дава динамичен израз - и исто така е наменета за сила и издржливост.
Лесни за носење

Магнетен допир

E6 одговараат во било каква ситуација. Со магнет вграден во секоја слушалка, можете да ги извадите од ушите и удобно да ги носите околу вратот. Со кликнување на магнетите заедно автоматски ќе се исклучат слушалките.
БАТЕРИЈА & ПОЛНЕЊЕ

Можност за полнење во движење

Истрчајте ја целосната утринска рута без проблем со помош на 5-часовната батерија. E6 доаѓа со можност за полнење во движење, така што никогаш нема да треба да ја пропуштите музиката, каде и да одите.

Нов начин на полнење

Полнењето на Beoplay E6 е лесно со новата snap-on функција за полнење. За полнење едноставно поврзете го кабелот за полнење на E6 кабелот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.1000
EAN code
5705260074727
Боја
Gold
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
In-ear
MagSafe compatibility
No
iPhone компатибилност
iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 10.5", iPad Air 4, iPad Air 3, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (8th gen), iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018)
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod nano 5th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.), iPod nano 4th Generation, iPod touch 4th Generation, iPod touch 3rd Generation, iPod touch 2nd Generation
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011-2014) , MacBook Air 13" (Mid 2010 or older) , MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Бои
Gold
Материјал
Aluminium, Nylon, Rubber, Silicone, Textile, Polymer
Audio Driver
Electro-Dynamic 6.4mm diameter
Impedance
16 Ohm
Frequency
20 - 20,000 Hz
Sensitivity
113dB SPL +/-3dB, -3dbFS @ 1kHz
Microphone
Omnidirectional
Батерија
2 x 50mAh
До 5 часа на слушање музика
Dimensions
Слушалка: 22,2 x 26,3 x 47мм
Кабел: 52 см

Product declaration