Bang & Olufsen Earset

SKU
conf-bang-olufsen-earset-mk
Класиката Earset сега има сосема нова дигитална платформа што овозможува да комуницирате безжично со вашиот телефон и ви овозможува да ги контролирате виталните карактеристики преку далечинскиот управувач во кабелот.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

Beats - Solo3 Wireless
Beats - Solo3 Wireless
Special Price 11.490 МКД
Regular Price 18.490 МКД

Достапен производ

Beats by Dr. Dre - urBeats
Beats by Dr. Dre - urBeats
Special Price 2.790 МКД
Regular Price 5.990 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - Beoplay E4 Earphones - Black
B&O PLAY - Beoplay E4 Earphones - Black
Special Price 9.090 МКД
Regular Price 12.990 МКД

Достапен производ

BeatsX слушалки
BeatsX слушалки
Special Price 6.490 МКД
Regular Price 8.290 МКД

Достапен производ

Beats Powerbeats Pro
Beats Powerbeats Pro
15.990 МКД

Достапен производ

Bang&Olufsen Earphones E6 Sand
Bang&Olufsen Earphones E6 Sand
Special Price 11.190 МКД
Regular Price 15.990 МКД

Достапен производ

B&O Play - Beoplay H9i
B&O Play - Beoplay H9i
26.900 МКД

Достапен производ

Beats Powerbeats3 Wireless Earphones
Beats Powerbeats3 Wireless Earphones
Special Price 8.490 МКД
Regular Price 11.990 МКД

Достапен производ

ELAGO Waterproof Airpod Hang Case
ELAGO Waterproof Airpod Hang Case
1.390 МКД

Достапен производ

iSTYLE outdoor Airpods cover
iSTYLE outdoor Airpods cover
790 МКД

Достапен производ

Earset
2018
Bang & Olufsen
Икона трансформирана


Еволуција на иконата

Новите Earset слушалки не се револуција, туку еволуција. Назад во 90-тите, беа нацртани првите скици за она што требаше да стане класичен производ на Bang & Olufsen.

Дизајнот беше воден од идејата да се спојат некои од одличните звучни карактеристики од опсегот на звучници на Bang & Olufsen со неверојатен комфор. Супер-флексибилните слушалки што излегоа од овој пробен дизајн резултираа со продукт кој беше иконски по изглед.

Додека оригиналниот Earset сè уште звучи неверојатно и има способност да ги задоволи дури и најсложените клиенти, сега е време да ја преиспитаме иконата за да ја надградиме повеќе на техничко поле. Од 90-тите, светот на музичката потрошувачка стана безжичен и сега, исто и Earset. Сега, класиката има сосема нова дигитална платформа што овозможува да комуницирате безжично со вашиот телефон и ви овозможува да ги контролирате виталните карактеристики преку далечинскиот управувач во кабелот.

Earset
2018
Bang & Olufsen
ДИЗАЈН

Солиден звучен
инженерски концепт

Добро третираните алуминиумски и меки гумени делови овозможуваат лесно прилагодување и флексибилност, без да се загрози удобноста. Прецизните механички триења во клипот и употребата на хексадецимални завртки ја нагласуваат механичката едноставност својствена во Earset. Алуминиумските површини го истакнуваат ексклузивниот изглед на производот, додека природните квалитети на компонентата обезбедуваат цврстина и отпорност на гребење.

Plan de travail 1
Сл 1.
Изглед од напред

Премиум матерјали Високо квалитетен звук Флексибилен систем за прилагодување Вградено далечинско и микрофон 5 часа на безжичен звук

Достапни во три бои

Сл 2.
Изглед одоздола
Earset
2018
Bang & Olufsen
Звук

Совршен звук
со чувство на околината

Динамичките звучници со целосен тон се конструирани според принципот на отворен звучник што овозможува звук од околината. На тој начин нема да бидете целосно отсечени од светот кога уживате во чистиот звук на слушалките.

Ова е исто така она што го прави привлечен за професионалните музичари да ги користат како монитори во уво. Со отворената архитектура на звукот на Earset, сте многу повеќе во допир со вашата околина отколку со другите типови на слушалки.

“The challenges we faced with the acoustics back in the 90s are the same challenges we face today – ergonomics.” — KNUD-ERIK LAURIDSEN
Earset
2018
Bang & Olufsen
Безжични

Правејќи ја оваа икона
безжична

Додека оригиналниот Earset беше поврзан со вашиот телефон преку стандарден 3.5 милиметарски приклучок, преработениот Earset ја има најмодерната безжична Bluetooth платформа, оставајќи слободно да се движите без ограничувања. Дополнителната корист на пософистициран дигитален производ е уште подобар звук од оригиналот.

Безжичен Bang & Olufsen патентиран звук

Earset е направен за музика, со подесување совладено од реномираните звучни инженери на Bang & Olufsen за богато и моќно звучно искуство.

Движи се слободно со 5-часовната батерија

Со 5 часа на ефикасен век на батеријата, Earset е одличен придружник за вашите секојдневни активности. Решението за полнење преку USB-C обезбедува брзо полнење без проблем, така што слушалките секогаш се достапни за вашата следна авантура.

Контрола во движење

Алуминиумскиот далечински управувач со три копчиња и вградениот микрофон ви овозможува да ја контролирате вашата музика, да ги повикувате и да ги активирате Siri или Google Assistant - без да го извадите телефон од вашиот џеб.

Earset
2018
Bang & Olufsen
Комфорт & Флексибилност

Изработен за удобност
со флексибилен систем
за прилагодување

Една големина одговара на сите. Earset овозможува слушалката да се вклопи удобно во внатрешноста на увото без да го блокира. Освен комфортот кој го нуди, овој стил исто така овозможува звукот од околината да се слушне без да влијае на квалитетот на звукот.

Уникатната конструкција на оваа слушалка ја обезбедува оваа невидена флексибилност која му овозможува на Earset да се прилагоди на обликот на увото.

Plan de travail 1
Plan de travail 1
Производител
Bang & Olufsen
End of life
No
Earphone type
Earphone
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation, iPod touch (5th gen.), iPod nano 4th Generation, iPod touch 4th Generation, iPod touch 3rd Generation
Материјал
Aluminium, Rubber, Polymer, Foam
Connectivity
Bluetooth
Производител
Bang & Olufsen
Earphone type
Earphone
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation, iPod touch (5th gen.), iPod nano 4th Generation, iPod touch 4th Generation, iPod touch 3rd Generation
Боја
песочно розева
Материјал
Aluminium, Rubber, Polymer, Foam
Impedance
32 Ohm
Frequency
20 - 20,000 Hz
Sensitivity
1 kHz: 105 dB SPL +/- 3 dB
@ -3 dBFS
Connectivity
Bluetooth
Microphone
Omnidirectional, MEMS
Батерија
Lithium-Ion батерија со можност за полнење
Капацитет: 95mAh
До 5 часа на слушање музика
Dimensions
40 x 55 x 24mm
Што има во кутијата?
Earset Pouch
USB-C на USB-A-кабел
Ушни перничиња / 3 пара
Водич за брзо подесување
Производител
Bang & Olufsen
Earphone type
Earphone
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation, iPod touch (5th gen.), iPod nano 4th Generation, iPod touch 4th Generation, iPod touch 3rd Generation
Боја
бела
Материјал
Aluminium, Rubber, Polymer, Foam
Impedance
32 Ohm
Frequency
20 - 20,000 Hz
Sensitivity
1 kHz: 105 dB SPL +/- 3 dB
@ -3 dBFS
Connectivity
Bluetooth
Microphone
Omnidirectional, MEMS
Батерија
Lithium-Ion батерија со можност за полнење
Капацитет: 95mAh
До 5 часа на слушање музика
Dimensions
40 x 55 x 24mm
Што има во кутијата?
Earset Pouch
USB-C на USB-A-кабел
Ушни перничиња / 3 пара
Водич за брзо подесување
Производител
Bang & Olufsen
Earphone type
Earphone
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation, iPod touch (5th gen.), iPod nano 4th Generation, iPod touch 4th Generation, iPod touch 3rd Generation
Боја
темно кафеава
Материјал
Aluminium, Rubber, Polymer, Foam
Impedance
32 Ohm
Frequency
20 - 20,000 Hz
Sensitivity
1 kHz: 105 dB SPL +/- 3 dB
@ -3 dBFS
Connectivity
Bluetooth
Microphone
Omnidirectional, MEMS
Батерија
Lithium-Ion батерија со можност за полнење
Капацитет: 95mAh
До 5 часа на слушање музика
Dimensions
40 x 55 x 24mm
Што има во кутијата?
Earset Pouch
USB-C на USB-A-кабел
Ушни перничиња / 3 пара
Водич за брзо подесување