Beats Powerbeats Pro - Black

SKU
MV6Y2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

AirPods Pro (2nd generation) with MagSafe Case (USB_C)
AirPods Pro (2nd generation) with MagSafe Case (USB_C)
Special Price 18.490 МКД
Regular Price 20.390 МКД

Достапен производ

AirPods with Charging Case
AirPods with Charging Case
Special Price 9.490 МКД
Regular Price 10.790 МКД

Достапен производ

AirPods (3rd gen) with Lightning Charging Case
AirPods (3rd gen) with Lightning Charging Case
Special Price 13.590 МКД
Regular Price 14.590 МКД

Достапен производ

AirPods (3 gen.)
AirPods (3 gen.)
Special Price 14.290 МКД
Regular Price 15.290 МКД

Достапен производ

Apple EarPods with Lightning Connector
Apple EarPods with Lightning Connector
Special Price 1.190 МКД
Regular Price 1.390 МКД

Достапен производ

EarPods (USB-C)
EarPods (USB-C)
1.390 МКД

Достапен производ

AirPods Max - Space Gray
AirPods Max - Space Gray
Special Price 37.990 МКД
Regular Price 39.190 МКД

Достапен производ

Apple Earpods with 3.5mm Headphone Plug (2017)
Apple Earpods with 3.5mm Headphone Plug (2017)
1.390 МКД

Достапен производ

Детали

Слушалки со високи перформанси за тренинг

Powerbeats Pro ќе го револуционизираат начинот на кој работите. Изградени за елитни спортисти, овие целосно безжични слушалки немаат жици за да ве држат назад. Се прилагодуваат со повеќе опции на екранот за поголема удобност и се направени да останат на место, без разлика колку брзо се движите. Овие лесни слушалки се изградени за изведба со армиран дизајн за отпорност на вода и пот, така што можете да ги однесете своите вежби на следното ниво. Со до 9 часа слушање на секое ушно перниче, моќен, избалансиран звук, секогаш ќе имате музика која ќе ве мотивира.

Про звук

Ги слушавме професионалните спортисти со цел да дизајнираме безжични слушалки кои ќе се совпаднат со најтешките вежби - а нешто што го слушнавме одново и одново беше дека звукот е нивниот главен приоритет. Powerbeats Pro се одликува со моќен балансиран звук благодарение на целосно редизајнираниот акустичен пакет кој обезбедува чиста репродукција на звук, подобрена јасност и подобрен динамички опсег. Бидејќи одличниот звук започнува со соодветно вклопување, овие слушалки беа исто така направени со фокус на ергономска удобност за да ви го овозможат најдоброто искуство за слушање.

Слушајте само од една слушалка или од двете заедно

Лева, десна или заедно, уживајте во целосната контрола врз вашето аудио. Секое ушно перниче има целосна контрола на јачината на звукот и песните за да не ви треба вашиот iPhone или друг уред за да ја прилагодите вашата музика. Автоматските Play/Pause сензори знаат кога слушалките се наоѓаат на увото.

Power. Play.

Долги тренинзи? Маратон? Секое ушно перниче има до 9 часа слушање музика. Со куќиштето за полнење, ќе добиете повеќе од 24 часа комбинирана плејлиста. Ако имате потреба од дополнителна музика, 5-минутното Fast Fuel полнење дава до 1,5 часа на слушање кога немате батерија. За понатамошно зачувување на батеријата, сензорите за автоматско вклучување / исклучување откриваат кога слушалките се во мирување и автоматски влегуваат во режим на мирување. Кога ќе бидете подготвени да ги користите повторно, едноставно вратете ги назад во вашите уши. Сега, можете да потрошите помалку време грижење за состојбата на батеријата.

Само прашајте го Siri.

Зборувањето со вашиот омилен личен асистент е полесно од било кога. Едноставно кажете "Hey Siri" за помош, без да морате да го користите вашиот iPhone . Со помош на новиот Apple H1 чип за слушалки, Powerbeats Pro нуди побрзо и постабилно безжично поврзување со вашите уреди.

Безжична работа

Powerbeats Pro се подготвени тогаш кога и вие ќе сте. Со технологијата Class 1 Bluetooth, овие безжични слушалки нудат проширен опсег за да останат поврзани додека се движите. Гласовниот акцелерометар и повеќекратните микрофони го насочуваат вашиот глас и филтрираат надворешен шум. Тие веднаш се спремни за користење. Само отворете го куќиштето и држете го во близина на вашиот iPhone-и автоматски поврзете се со вашиот Apple Watch, iPad или Mac.