Beats Solo Pro

SKU
conf-beats-solo-pro-mk

Боја
Black %
Gray %
Ivory %
Red %
Light Blue %
Dark Blue %
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Звук кој ве инспирира

Инспирирајте се од безжичните слушалки Solo Pro. За да го добиете точниот звук што го сакате, Solo Pro има два режима на слушање: Pure ANC (Pure Adaptive Noise Canceling) кое ви овозможува целосно да се потопите во звукот, да се фокусирате на креацијата, додека режимот на транспарентност ви помага да одржувате контакт со околината. Секој детал на новите Solo Pro слушалки е внимателно разгледан, сè до интуитивниот начин на кој слушалките започнуваат со работа и престануваат со преклопување на истите. Покрај тоа, благодарение на 22 часа непрекинато слушање, можете да уживате во музиката цел ден, без оглед на тоа каде ќе ве однесе.

Контролирајте го звукот

Solo Pro имаат придобивки од напредната акустична платформа со моќен звук, генератор на емоции и избалансиран тон. Градејќи го најмоќниот победнички звук за Solo3 безжичните слушалки, истиот е редизајниран и ажуриран со цел да се оптимизира искуството за слушање. Со два различни режими на слушање, можете да изберете дали сакате да ја „блокирате“ вашата околина или не.

Pure ANC

Pure Adaptive Noise Canceling (Pure ANC) режимот ја "блокира" бучавата околу вас и користи аудио калибрација во реално време за одржување на јасност, опсег и емоции, давајќи ви простор кој ви е потребен да создадете и да пронајдете инспирација. Оваа функционалност континуирано ги идентификува надворешните звуци за да ги блокира и автоматски да го оптимизира произведениот звук за да ви овозможи врвно искуство на слушање, прилагодено во реално време.

Пресек на стил и удобност

Целосниот процес за дизајн беше фокусиран на ергономијата, за да се обезбеди удобност за долго носење. Страничните метални краци имаат голема јачина и се прилагодливи, додека контролите се вклопени совршено во ушните навлаки за лесна употреба, со минималистички и стилски финиш. Исходот е максимално чувство на софистицираност.

Инспиративна енергија

Solo Pro се првите слушалки на Beats кои започнуваат и престануваат со едноставно преклопување, за интуитивна употреба. Инспиративната енергија ја даваат оние 22 часа нормално слушање, кои имаат активирано кој било од режимите Pure ANC и Transparency . Кога ќе ги исклучите двата режима, ќе добиете моќност до 40 часа во режим на продолжен power mode. Кога батеријата е празна и брзо ви треба дополнителна енергија, полнењето од 10 минути ви овозможува 3 часа слушање.

Изрази ја твојата креативност

Со Bluetooth Class 1 технологијата, овие безжични слушалки нудат широк опсег на дејствување и помалку прекини, така да ќе останете поврзани без разлика каде се вашите секојдневни задачи. Совршено интегрираните контроли ви овозможуваат да одговарате на повици, да прескокнете песни и да ја контролирате јачината на звукот директно од ушната навлака. Лесно автоматски ќе се поврзе со вашиот Apple Watch, iPad или Mac.

Само прашајте го Siri

Разговорот со омилениот личен асистент е полесен од кога и да било. Доволно е да се каже „Hey Siri“ за активирање на говорна поддршка, без да го користите вашиот iPhone. Со новиот чип за слушалки Apple H1, Solo Pro нуди побрза и постабилна безжична конекција за вашите уреди.

Во кутијата се вклучени

Solo Pro Wireless Headphones Wireless Audio Headphones - Carrying Case - Lightning Charging Cable - USB-A
Documentation

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Beats by Dr. Dre
Големина
No
Производител
Beats by Dr. Dre
Боја
Black
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear
Производител
Beats by Dr. Dre
Боја
Gray
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear
Производител
Beats by Dr. Dre
Боја
Ivory
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear
Производител
Beats by Dr. Dre
Боја
Red
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear
Производител
Beats by Dr. Dre
Боја
Light Blue
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear
Производител
Beats by Dr. Dre
Боја
Dark Blue
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear

Product declaration