Beoplay P6 - Black

SKU
1140026
 

Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

MARSHALL WILLEN - BLACK & BRASS
MARSHALL WILLEN - BLACK & BRASS
8.990 МКД

Достапен производ

JBL GO 3 Red
JBL GO 3 Red
2.690 МКД

Достапен производ

Boxa JBL PartyBox Encore
Boxa JBL PartyBox Encore
25.990 МКД

Достапен производ

JBL-PORTABLE BLUETOOTH SPEAKER-Clip-4-green
JBL-PORTABLE BLUETOOTH SPEAKER-Clip-4-green
3.990 МКД

Достапен производ

Harman Kardon Aura Studio 3 - црн
Harman Kardon Aura Studio 3 - црн
19.990 МКД

Достапен производ

JBL Clip 4 Sqaud
JBL Clip 4 Sqaud
3.990 МКД

Достапен производ

MARSHALL Kilburn II Black
MARSHALL Kilburn II Black
19.990 МКД

Достапен производ

JBL CLIP 4 Blue
JBL CLIP 4 Blue
3.990 МКД

Достапен производ

Детали

Звук
Богат и импресивно моќен
Компактниот звучник, P6 обезбедува богат и импресивно моќен звук во однос на неговата големина.
Благодарејќи на големиот волумен на куќиштето и дополнителниот засилувач, моќниот бас ќе го задржи Вашето внимание - додека "True360", звукот со потпис на Bang & Olufsen, ќе обезбеди звук кој ќе ја исполни во целост Вашата просторија.
Материјали
Автентичен и убаво стокмен
Дијамантски обработен алуминиум и кожа
Вниманието на деталите во дизајнот и материјалите е истакната во P6.
Прекрасната изработка на звучникот кои е отпорен на наводнување и прав надминува граници на алуминиумот како материјал - додека двослојната кожна лента дава топол контраст со алуминиумската обвивка и го олеснува носењето.
Дизајн
Инспириран од икона

Beoplay P6 е дизајниран од страна на наградуваниот дански дизајнер Cecilie Manz, со уникатно внимание на деталите и со постојаните предизвици со постојните производствени техники. Интегрираните флекс копчиња, инспирирани од Beomaster 6000, нудат прецизност, едноставност и пријатно тактилно искуство. Прекрасно изработената шема со дупки овозможува звукот да се шири рамномерно.
Преформанси
16-часовно траење на батеријата
Слушајте музика подолго време

Со траење на батеријата до 16 часа, P6 обезбедува импресивна моќност во однос на нејзината големина. Оваа долготрајност ви овозможува да ја носите музиката со вас околу домот или во движење.

Со USB-C кабел за полнење, производот лесно може да се поврзе со извор на енергија и да се наполни за 3 часа - точно на време за нова авантура.
Карактеристики
Едно копче. Многу функции.
Лесен пристап до сите ваши омилени функции

Копчето OneTouch може да се прилагоди за да одговара на вашите потреби. Користете го копчето за да ја стартувате / паузирате музиката или да ја репродуцирате последната пуштена песна. Користете го истото копче за да одговарате на повици, да пристапите до Apple Siri или Google Assistant преку Bluetooth или да го активирате вашиот омилен звучен профил од ToneTouch.

Копчето доаѓа со претходни подесувања и лесно можете да го прилагодите со Beoplay апликацијата.
ТЕХНИЧКИ
СПЕЦИФИКАЦИИ
БАТЕРИЈА
Вградена батерија од 2600 mAh со можност за полнење
До 16 часа слушање на музика на умерено ниво.

ПОЛНЕЊЕ
Време на полнење:
Околу 3 часа преку USB-C

БОИ
Сребрена, Црна

ДИЗАЈНЕР
Cecilie Manz

ДИМЕНЗИИ
170 x 130 x 68 мм

МАТЕРИЈАЛИ
Дијамантски обработен алуминиум, кожа, полимер

ИНДИКАТОРИ ЗА СТАТУС
LED на производот
LED индикатор за батеријата

ОПЕРАТИВНИ ОСОБИНИ
Температура: 0-40 ° C, Влажност: 30-95%

ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА
Типично: 14W
Режим за подготвеност: 0.5W

ЕФЕКТИВЕН ФРЕКВЕНТЕН ДОФАТ
55-20,000 Hz

ТЕЖИНА
1 kg.

ДОСТАПНИ ДОДАТОЦИ
USB-C – USB-C кабел (1,25 m)
USB-C – USB-A кабел (1,25 m)

КОНЕКЦИЈА
Bluetooth 4.2

ВКЛУЧЕН ВО ПАКЕТОТ
Beoplay P6, упатство за користење, USB-C – USB-A кабел

МИКРОФОН
Елегантен микрофон, повеќенасочен

КОПЧИЊА
Вградени флексибилни копчиња:
• Зголемување на обемот
• Намалување на волуменот
• OneTouch
• Вклучено / Исклучено
• Bluetooth

КАРАКТЕРИСТИКИ
• Оригинален звук од 360 степени на Bang & Olufsen
• Микрофон за телефонски повици, со виртуелен асистент
• Режим на безжично поврзување за целосно стерео искуство со два звучници
• Дигитален, кросовер дизајн, оптимизиран за рамномерна гласовна дистрибуција
• Отпорен на прашина и наводнување(IP54)

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Bang & Olufsen
Weight
1.0000
EAN code
5705260071016
Боја
Black
Бои
Black
Speaker connectivity
Bluetooth
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Frequency
55-20,000 Hz
Батерија
Вградена батерија од 2600 mAh со можност за полнење
До 16 часа слушање на музика на умерено ниво.
Audio Driver
2 x 1.5’’ Целосен опсег
1 x 4” Вуфер
Димензија и тежина
170 x 130 x 68 мм
1kg
Што има во кутијата?
Beoplay P6
Упатство за користење
USB-C - USB-A кабел

Product declaration