Beoplay P6

SKU
conf-beoplay-p6-mk

Совршена хармонија помеѓу перформансите и преносливоста, со прекрасен Bluetooth звучник.

*Акцијата важи само за модели и бои достапни на залиха!
*Количините се ограничени.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

Beats Pill+ speaker
Beats Pill+ speaker
Special Price 8.990 МКД
Regular Price 11.990 МКД

Достапен производ

JBL GO 2
JBL GO 2
Special Price 1.990 МКД
Regular Price 2.190 МКД

Достапен производ

JBL JR POP
JBL JR POP
2.390 МКД

Достапен производ

JBL Pulse 3 Portable Bluetooth Speaker - Black
JBL Pulse 3 Portable Bluetooth Speaker - Black
14.990 МКД

Достапен производ

JBL Xtreme
JBL Xtreme
Special Price 13.490 МКД
Regular Price 17.990 МКД

Достапен производ

JBL Flip 4
JBL Flip 4
Special Price 6.990 МКД
Regular Price 7.990 МКД

Достапен производ

XtremeMac TangoBar
XtremeMac TangoBar
5.990 МКД

Достапен производ

Beoplay Speaker Beolit 17 Stone Grey
Beoplay Speaker Beolit 17 Stone Grey
Special Price 22.990 МКД
Regular Price 32.900 МКД

Достапен производ

Harman Kardon Aura Studio 2
Harman Kardon Aura Studio 2
18.990 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - BeoPlay A9
B&O PLAY - BeoPlay A9
Special Price 129.990 МКД
Regular Price 144.900 МКД

Достапен производ

Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
10.990 МКД

Достапен производ

Звук
Богат и импресивно моќен
Компактниот звучник, P6 обезбедува богат и импресивно моќен звук во однос на неговата големина.
Благодарејќи на големиот волумен на куќиштето и дополнителниот засилувач, моќниот бас ќе го задржи Вашето внимание - додека "True360", звукот со потпис на Bang & Olufsen, ќе обезбеди звук кој ќе ја исполни во целост Вашата просторија.
Материјали
Автентичен и убаво стокмен
Дијамантски обработен алуминиум и кожа
Вниманието на деталите во дизајнот и материјалите е истакната во P6.
Прекрасната изработка на звучникот кои е отпорен на наводнување и прав надминува граници на алуминиумот како материјал - додека двослојната кожна лента дава топол контраст со алуминиумската обвивка и го олеснува носењето.
Дизајн
Инспириран од икона

Beoplay P6 е дизајниран од страна на наградуваниот дански дизајнер Cecilie Manz, со уникатно внимание на деталите и со постојаните предизвици со постојните производствени техники. Интегрираните флекс копчиња, инспирирани од Beomaster 6000, нудат прецизност, едноставност и пријатно тактилно искуство. Прекрасно изработената шема со дупки овозможува звукот да се шири рамномерно.
Преформанси
16-часовно траење на батеријата
Слушајте музика подолго време

Со траење на батеријата до 16 часа, P6 обезбедува импресивна моќност во однос на нејзината големина. Оваа долготрајност ви овозможува да ја носите музиката со вас околу домот или во движење.

Со USB-C кабел за полнење, производот лесно може да се поврзе со извор на енергија и да се наполни за 3 часа - точно на време за нова авантура.
Карактеристики
Едно копче. Многу функции.
Лесен пристап до сите ваши омилени функции

Копчето OneTouch може да се прилагоди за да одговара на вашите потреби. Користете го копчето за да ја стартувате / паузирате музиката или да ја репродуцирате последната пуштена песна. Користете го истото копче за да одговарате на повици, да пристапите до Apple Siri или Google Assistant преку Bluetooth или да го активирате вашиот омилен звучен профил од ToneTouch.

Копчето доаѓа со претходни подесувања и лесно можете да го прилагодите со Beoplay апликацијата.
ТЕХНИЧКИ
СПЕЦИФИКАЦИИ
БАТЕРИЈА
Вградена батерија од 2600 mAh со можност за полнење
До 16 часа слушање на музика на умерено ниво.

ПОЛНЕЊЕ
Време на полнење:
Околу 3 часа преку USB-C

БОИ
Сребрена, Црна

ДИЗАЈНЕР
Cecilie Manz

ДИМЕНЗИИ
170 x 130 x 68 мм

МАТЕРИЈАЛИ
Дијамантски обработен алуминиум, кожа, полимер

ИНДИКАТОРИ ЗА СТАТУС
LED на производот
LED индикатор за батеријата

ОПЕРАТИВНИ ОСОБИНИ
Температура: 0-40 ° C, Влажност: 30-95%

ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА
Типично: 14W
Режим за подготвеност: 0.5W

ЕФЕКТИВЕН ФРЕКВЕНТЕН ДОФАТ
55-20,000 Hz

ТЕЖИНА
1 kg.

ДОСТАПНИ ДОДАТОЦИ
USB-C – USB-C кабел (1,25 m)
USB-C – USB-A кабел (1,25 m)

КОНЕКЦИЈА
Bluetooth 4.2

ВКЛУЧЕН ВО ПАКЕТОТ
Beoplay P6, упатство за користење, USB-C – USB-A кабел

МИКРОФОН
Елегантен микрофон, повеќенасочен

КОПЧИЊА
Вградени флексибилни копчиња:
• Зголемување на обемот
• Намалување на волуменот
• OneTouch
• Вклучено / Исклучено
• Bluetooth

КАРАКТЕРИСТИКИ
• Оригинален звук од 360 степени на Bang & Olufsen
• Микрофон за телефонски повици, со виртуелен асистент
• Режим на безжично поврзување за целосно стерео искуство со два звучници
• Дигитален, кросовер дизајн, оптимизиран за рамномерна гласовна дистрибуција
• Отпорен на прашина и наводнување(IP54)

Производител
Bang & Olufsen
End of life
No
Speaker connectivity
Bluetooth
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260071023
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Боја
сребрена
Speaker connectivity
Bluetooth
Frequency
55-20,000 Hz
Батерија
Вградена батерија од 2600 mAh со можност за полнење
До 16 часа слушање на музика на умерено ниво.
Audio Driver
2 x 1.5’’ Целосен опсег
1 x 4” Вуфер
Димензија и тежина
170 x 130 x 68 мм
1kg
Што има во кутијата?
Beoplay P6
Упатство за користење
USB-C - USB-A кабел
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260071016
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Боја
црна
Speaker connectivity
Bluetooth
Frequency
55-20,000 Hz
Батерија
Вградена батерија од 2600 mAh со можност за полнење
До 16 часа слушање на музика на умерено ниво.
Audio Driver
2 x 1.5’’ Целосен опсег
1 x 4” Вуфер
Димензија и тежина
170 x 130 x 68 мм
1kg
Што има во кутијата?
Beoplay P6
Упатство за користење
USB-C - USB-A кабел