B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones

SKU
bo-play-beoplay-e8-earphones-mk
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Освежете го Вашето аудио искуство.
Запознавање со BeoPlay E8.
Супериорен звук. Интуитивна контрола на допир. Моментално полнење. Совршено се вклопуваат. Бежичната врска е направена совршено лесна.
Направени да бидат Вашaтa посакувана потреба.
E8 се слични на парче накит, но имаат крос-технички карактеристики. Производот со големина на скапоцен камен овозможува напредни компјутерски перформанси така што звукот од Вашиот телефон совршено го достигнува Вашето уво. Бежични.
Комфор.
Од аспект на ергономијата, Е8 се дизајнирани удобно да се вклопат во движење. Прилагодливи се и погодни за различни подлоги. Отпорни се на прскање на вода и прашина со што можете да ги користите насекаде.
Материјали.
Како и сите производи на BeoPlay, E8 е изработен од автентични, лесни и долготрајни материјали. Футролата за полнење е направена од вистинска кожа, а алуминиумот го опкружува допирниот интерфејс. Едноставен и сличен на камен, E8 е луксуз во движење.
Полни во движење.
Кога се целосно наполнети, E8 ќе Ви овозможи до 4 часа нна умерено ниво на звук со секое полнење. Станицата за полннење е лесна за носење и ќе Ви овозможи дополнителнни 2 полнења. Со ова Вие добивате 12 часа на игра додека сте во движење.
Направени за музика.
Иако E8 слушалките имаат неворејатни карактеристики, нешто што најмногу го цениме е тоа што тие звучат неверојатно.
Нека светот оди по малку.
E8 ја користат новата технологија на B&O PLAY наречена Transparency Mode. Transparency Mode овозможува звук од околината до Вас, или да се фокусирате на музиката додека сте надвор во надворешниот свет. Можете да бирате помеѓу 3 нивоа на транспарентност во самата апликација и лесно активирајте го Вашиот стандарден режин со лесен допир на Вашето уво.
Bang & Olufsen.
E8 се чекор нанапред во однос на големината и перформансите од техничка гледна точка, но исто така е подесен со невидена прецизност и љубов за тоа како музиката треба да се доживее. E8 се подесени од истите аудио инженери кои ги подесуваат сите други B&O PLAY и Bang & Olufsen производи - ние сме сигурни дека ќе ја почувствувате љубовта кон музиката веднаш.
Интуитивен еквилајзер со ToneTouch.
E8 се одликуваат со патентираниот Bang & Olufsen ToneTouch преку Beoplay апликацијата која Ви дава целосна контрола врз карактеристиките на Вашиот звук. Мислете на тоа како напреден еквилајзер кој е супер лесен за употреба. Во самата апликација можете да зачувувате различни звучни сценарија.
Работат на Вашите отисоци од прстите.
Површината на E8 е осетлива на допир и кај двете слушалки. Оваа технологија Ви дава широк спектар на можности при допир на Вашиот прст.
Допрете и контролирајте.
Во повеќето секојдневни ситуации, користењето на интуитивната контрола на допир на Е8 слушалките е побезбедно и полесно отколку да го носите телефонот од вашиот џеб бидејќи можете да користите комбинација на гестови од двете страни, ќе бидете зачудени колку функции имате на располагање на вашите прсти.
Допир:
Ви овозможуваат пристап преку допир:

· Play / Pause
· Повици
· Контрола на јачина на звук
· Режим на транспарентност
· Гласовно активирање
Користи го твојот глас за убави работи.
Користењето на Вашите прсти за активирање на повеќе функции е секогаш удобно, иднината е во интерфејсот и моќта на Вашиот глас.
Здраво Siri!
Гласовната контрола преку вграденото препознавање на гласот на вашиот телефон, како Siri и Google Now, ве остава со неверојатни опции како контролирање на вашата музика, добивање упатства или едноставно диктирање на вашите мисли. Зошто да правите движења кога можете да зборувате?
Моќта на Вашиот глас.
Технологијата направена за глас се повеќе се развива во поширока палета на можности. Во блиска иднина, препознавањето глас ќе ви помогне да научите нов јазик или едноставно да го преведете она што го зборувате на друг јазик во лет.
reseller-logo
Сите производи на B&O PLAY купени во iSTYLE доаѓаат со оригинално, неотворено и фабричко пакување како и 1 година B&O PLAY ограничена гаранција која можете да се спроведе насекаде во светот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Bang & Olufsen
End of life
No
Earphone type
In-ear
Боја
No
Audio Driver

Electro-dynamic driver, 5.7 mm diameter

Frequency
20 - 20,000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection

N/A

Microphone

MEMS, Omni Directional

Батерија

Rechargeable lithium-ion battery
Earbud battery
· Capacity: Right (Master) 85 mAh, Left (Slave) 60 mAh
· Up to 4 hours playing time at moderate volume
Charger battery
· Capacity: 365 mAh
· Gives 2x additional charges for the earbuds

Dimensions
Earbud: 23 mm x 20 mm x 25 mm Charging Case: 73 mm x 47 mm x 33 mm
Што има во кутијата?

Beoplay E8
Charger Case (with built-in chargeable battery)
USB Charging Cable
SIlicon tips, 4 pairs of different sizes (XS, X, M, L)
Complyfoam, 1 pair in size M
Quick start guide

Коментар

N/A

Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.1000
EAN code
5705260065060
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE
Боја
сива
Audio Driver
Electro-dynamic driver, 5.7 mm diameter
Frequency
20 - 20,000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Microphone
MEMS, Omni Directional
Батерија
Rechargeable lithium-ion battery
Earbud battery
· Capacity: Right (Master) 85 mAh, Left (Slave) 60 mAh
· Up to 4 hours playing time at moderate volume
Charger battery
· Capacity: 365 mAh
· Gives 2x additional charges for the earbuds
Dimensions
Earbud: 23mm x 20mm x 25mm Charging Case: 73mm x 47mm x 33mm
Што има во кутијата?
Beoplay E8
Charger Case (with built-in chargeable battery)
USB Charging Cable
SIlicon tips, 4 pairs of different sizes (XS, X, M, L)
Complyfoam, 1 pair in size M
Quick start guide
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.1000
EAN code
5705260068115
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE
Боја
црна
Audio Driver
Electro-dynamic driver, 5.7 mm diameter
Frequency
20 - 20,000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Microphone
MEMS, Omni Directional
Батерија
Rechargeable lithium-ion battery
Earbud battery
· Capacity: Right (Master) 85 mAh, Left (Slave) 60 mAh
· Up to 4 hours playing time at moderate volume
Charger battery
· Capacity: 365 mAh
· Gives 2x additional charges for the earbuds
Dimensions
Earbud: 23mm x 20mm x 25mm Charging Case: 73mm x 47mm x 33mm
Што има во кутијата?
Beoplay E8
Charger Case (with built-in chargeable battery)
USB Charging Cable
SIlicon tips, 4 pairs of different sizes (XS, X, M, L)
Complyfoam, 1 pair in size M
Quick start guide
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.1000
Earphone type
Earphone
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad mini 4, iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011-2014) , MacBook Air 13" (Mid 2010 or older) , MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Боја
мат плава
Connectivity
Bluetooth