Mac mini

SKU
conf-mac-mini

Mac mini сега ги вклучува четвртата генерација Intel Core процесори, помоќна графичка и исклучително брза безжична врска со 802.11ac. Таа исто така вклучува и два Thunderbolt 2 влезови, одлични вградени апликации и OS X El Capitan.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Artwizz Clear Clip for MacBook 12inch
Artwizz Clear Clip for MacBook 12inch
1.790 МКД
STM Judge 15inch
STM Judge 15inch
4.790 МКД
TwelveSouth BookBook 2 for MacBook 15 (Thunderbolt 3 / USB-C)
TwelveSouth BookBook 2 for MacBook 15 (Thunderbolt 3 / USB-C)
4.590 МКД
XtremeMac All-in-1 USB-C Docking Station
XtremeMac All-in-1 USB-C Docking Station
13.990 МКД
Moshi USB Cable with Lightning Connector 1m - Golden Rose
Moshi USB Cable with Lightning Connector 1m - Golden Rose
1.090 МКД
Apple Lightning to USB-C Cable
Apple Lightning to USB-C Cable
Special Price 2.590 МКД
Regular Price 2.590 МКД
Charging / Data Lighting EPICO braided cable 1,8m - black/white (MFi)
Charging / Data Lighting EPICO braided cable 1,8m - black/white (MFi)
1.190 МКД
iSTYLE 45W PD Полнач за во автомобил - Space Gray
iSTYLE 45W PD Полнач за во автомобил - Space Gray
1.990 МКД
Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter
Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter
Special Price 5.770 МКД
Regular Price 6.790 МКД
Tucano Colore Second Skin sleeve for Notebook 13inch - Black
Tucano Colore Second Skin sleeve for Notebook 13inch - Black
990 МКД
Mac mini
Тој е мал на масовен начин.

Mac mini го комплетира целосното искуство на Mac во 7,7-инчна квадратна рамка. Едноставно поврзете го вашиот дисплеј, тастатура и глувче, и подготвени сте за било каква работа.


Доволно голем за да собере сé што ви е потребно.

Mac mini сега ги вклучува четвртата генерација Intel Core процесори, помоќна графичка и исклучително брза безжична врска со 802.11ac. Таа исто така вклучува и два Thunderbolt 2 влезови, одлични вградени апликации и OS X El Capitan.

Производител
Apple
End of life
No
Processor GHz
1,1 GHz Core m3
Дисплеј
10.5"
Graphics
AMD Radeon HD 6490M graphics processor with 256MB of GDDR5 memory
Optical drive
No
Боја
Pink Stripe
EAN code
885909954940
Processor GHz
1.4GHz dual-core Intel Core i5 with 3MB L3 cachere i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 2.7GHz
Меморија
4 GB
Капацитет
500 GB
Дисплеј
none
Резолуција
n/a
Graphics
Intel HD Graphics 5000
Graphics memory
Integrated
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.0
Thunderbolt
2 x Thunderbolt 2
SD-Card
SDXC Card
Included software
• OS X Yosemite 
• iLife
• iWork 
Што има во кутијата?
• Mac mini
• Кабел за напојување
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Боја
Pink Stripe
EAN code
885909955381
Processor GHz
2.6GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.1GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
1 TB
Дисплеј
none
Graphics
Intel Iris
Graphics memory
Integrated
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.0
Thunderbolt
2 x Thunderbolt 2
SD-Card
SDXC Card
Included software
• OS X Yosemite
• iLife
• iWork 
Што има во кутијата?
• Mac mini
• Кабел за напојување 
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Боја
Pink Stripe
EAN code
885909955824
Processor GHz
2.8GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.3GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
1
Дисплеј
none
Graphics
Intel Iris
Graphics memory
Integrated
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.0
Thunderbolt
2 x Thunderbolt 2
SD-Card
SDXC Card
Included software
• OS X Yosemite
• iLife
• iWork 
Што има во кутијата?
• Mac mini
• Кабел за напојување
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Боја
сребрена