EPICO SPORT ARMBAND - Turquoise/Black

SKU
9915142600001

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

The smart aid for any active person. The practical adjustable strap makes wearing pretty simple, and there is an easy access to the phone screen due to the transparent foil. The elastic and PVC material the armband is made of guarantees perfect fitting to the arm. The armband also has a practical pocket for keys and coinsand ear plugs openings. It is designed for mobile devices up to 5.1" screen size.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
EPICO
EAN code
8596049075007
Боја
Light Blue
Големина
No
Бои
Black, Turquoise
Материјал
Neoprene
Тип на футрола
Armband / Waistband
iPhone компатибилност
iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s, iPhone 4, iPhone 3G/3GS, iPhone, iPod touch (5. gen), iPod touch (4. gen)

Product declaration