GoPro HERO8 црна - пакет

SKU
CHDRB-801

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Пакетот GoPro HERO8 Black 2019 вклучува црна камера HERO8 плус GoPro Shorty, Head Strap + QuickClip, 32 GB microSD картичка и резервна батерија. Вклучени се и сите додатоци кои обично доаѓаат стандардни со фотоапаратот. Меѓу нив е и батеријата, така што заедно добивате две батерии.


HERO8 Black снима до UHD 4K видео со стабилизација на HyperSmooth 2.0 и снима до 12 МП фотографии. Фотографиите може да се направат во пукање до 30 слики во секунда додека функцијата SuperPhoto го намалува заматеноста и ги подобрува деталите во услови на слаба осветленост. Другите карактеристики вклучуваат функција „Ноќ на заостанување“ што ви овозможува да снимате и да обработувате времетраење на 4K во текот на ноќта. Фотоапаратот е водоотпорен до 33 'без да се бара куќиште.


Вклучените додатоци овозможуваат меѓу нив повеќе опции за монтирање. GoPro Shorty може да се користи како прирачник, селфи-9 "или мини статив. Наглавјето може да се носи преку главата или кацигата за да се фаќаат без-раце снимки на POV за време на сите ваши авантури, вклучително и екстремни спортови. да ги собере сите корисници.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
GoPro
Големина
No

Product declaration