Griffin iTrip Aux:

Griffin iTrip Aux

SKU
GC39836
Griffin iTrip Aux адаптерот со контроли и Lightning конектор ќе Ви помогне да пуштате, паузирате како и да ја променете музиката од Вашиот телефон, а сето тоа додека го полните Вашиот iPhone во автомобилот.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Конектирај го Вашиот Lightning конектор со Вашиот iPhone и конектирај го со АUX џекот од Вашето радио. Пуштај музика од iTunes, Spotify, Pandora и други додека го полниш телефонот. Вградените контроли нудат лесна контрола на Вашата музика и дисконектирањето е лесно и едноставно само со вадење на кабелот од Вашиот iPhone.
Производител
Griffin
EAN code
685387405176
End of life
No
Боја
црна
Компатибилност - адаптер
3.5mm mini-jack, Lightning
iPhone компатибилност
iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5c
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2