Griffin PowerJolt Dual Universal Micro (1A x 2 USB)

SKU
GC23089-2

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Griffin PowerJolt Dual Universal Micro (1A x 2 USB)

Карактеристики:

  • Компактен полнач за автомобил преку USB кабел
  • Вклучува 2 USB порти за двојно полнење
  • Секоја порта има 5V @ 1amp за брзо полнење
  • Работи со сите USB
  • Има SmartFuse заштита

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Griffin
Weight
0.1000
EAN code
685387372058
Модел
No
Големина
No
End of life
No
Боја
црна
Charger type
Car charger
Компатибилност - адаптер
USB
Compatibility
iPad Air 2, iPad mini 3, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 3G/S, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s/SE, iPad, iPad 2, iPad 3rd generation, iPad 4th generation, iPad Air, iPad mini, iPad mini 2, iPod shuffle 3rd generation, iPod shuffle 4th generation, iPod nano 4th generation, iPod nano 5th generation, iPod nano 6th generation, iPod nano 7th generation, iPod touch 2nd generation, iPod touch 3rd generation, iPod touch 4th generation, iPod touch 5th generation, iPod touch, iPod nano, iPod shuffle, iPod classic