Griffin Survivor Clear for iPhone 6 - Black/Clear

SKU
GB38865

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

- Заштита од падови од 2м - Поликарбонатот го штити задниот дел на Вашиот iPhone - Рамката на футролата е изработена од TPU материјал

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Griffin
Weight
0.1000
EAN code
685387389469
Боја
Clear / Transparent
Модел
No
Големина
iPhone 6/6s
Капацитет
iPhone 6/6s
Материјал
Polycarbonate, TPU (Thermoplastic polyurethane)
Тип на футрола
Back case, Frame
iPhone компатибилност
iPhone 6s, iPhone 6

Product declaration