Griffin Survivor Clear for iPhone 6 Plus - Black/Clear

SKU
GB40551
 
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

iPhone 15 Pro Clear Case with MagSafe
iPhone 15 Pro Clear Case with MagSafe
4.890 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro Max Clear Case with MagSafe
iPhone 15 Pro Max Clear Case with MagSafe
4.890 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Clear Case with MagSafe
iPhone 15 Clear Case with MagSafe
Special Price 3.990 МКД
Regular Price 4.890 МКД

Достапен производ

NEXT ONE Tempered glass screen protector for iPhone 15 Pro Max
NEXT ONE Tempered glass screen protector for iPhone 15 Pro Max
2.190 МКД

Достапен производ

iPhone 14 Plus Clear Case with MagSafe
iPhone 14 Plus Clear Case with MagSafe
4.590 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro Silicone Case with MagSafe - Black
iPhone 15 Pro Silicone Case with MagSafe - Black
4.890 МКД

Достапен производ

NEXT ONE All-rounder glass screen protector for iPhone 15 Pro Max
NEXT ONE All-rounder glass screen protector for iPhone 15 Pro Max
2.190 МКД

Достапен производ

iPhone 14 Plus Leather Case with MagSafe - Midnight
iPhone 14 Plus Leather Case with MagSafe - Midnight
Special Price 3.690 МКД
Regular Price 5.690 МКД

Достапен производ

Детали

Детали за продуктот

Survivor футролата е Mil-spec тестирана со докажана заштита.

Оваа футрола има четири слоја на заштита почнувајќи со shatter-resistant поликарбонатна рамка и shock-absorbing силикон. Вградено заштитно стакло кое го штити вашиот телефон од надворешно влијание. Сите порти на уредот се добро покриени и заштитени.

Опционален дел кој овозможува прикачување на каиш за полесно носење.

Карактеристики

  • Заштита од падови од 2м
  • Заштита на сите порти од уредот од дожд, песок и прашина
  • Внатрешна заштита со пена која абсорбира удари
  • Надворешна заштита со слој од силикон кој абсорбира удари и вибрации
  • Anti-scratch заштита за екранот која штити од гребнатини

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Griffin
Weight
0.1000
EAN code
685387412921
Боја
Clear / Transparent
Модел
No
Големина
iPhone 6 Plus/6s Plus
Капацитет
iPhone 6 Plus/6s Plus
Материјал
Polycarbonate, TPU (Thermoplastic polyurethane)
Тип на футрола
Back case, Frame
iPhone компатибилност
iPhone 6s Plus, iPhone 6 Plus

Product declaration