Griffin Survivor Clear for iPhone 6 Plus - Black/Clear

SKU
GB40551

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Детали за продуктот

Survivor футролата е Mil-spec тестирана со докажана заштита.

Оваа футрола има четири слоја на заштита почнувајќи со shatter-resistant поликарбонатна рамка и shock-absorbing силикон. Вградено заштитно стакло кое го штити вашиот телефон од надворешно влијание. Сите порти на уредот се добро покриени и заштитени.

Опционален дел кој овозможува прикачување на каиш за полесно носење.

Карактеристики

  • Заштита од падови од 2м
  • Заштита на сите порти од уредот од дожд, песок и прашина
  • Внатрешна заштита со пена која абсорбира удари
  • Надворешна заштита со слој од силикон кој абсорбира удари и вибрации
  • Anti-scratch заштита за екранот која штити од гребнатини

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Griffin
Weight
0.1000
EAN code
685387412921
Боја
Clear / Transparent
Модел
No
Големина
iPhone 6 Plus/6s Plus
Капацитет
iPhone 6 Plus/6s Plus
Материјал
Polycarbonate, TPU (Thermoplastic polyurethane)
Тип на футрола
Back case, Frame
iPhone компатибилност
iPhone 6s Plus, iPhone 6 Plus

Product declaration