iMac 21.5": 2.3GHz 2-јадрен

SKU
MHK03MK
 

Достапност

Детали

21,5 инчниот iMac неверојатно широк дисплеј, моќен Intel Core процесор од седмата генерација, супер брза графика и многу повеќе. Сето ова сместено во екстремно тенко куќиште кое на рабовите е само 5 милиметри.

Клучни карактеристики:
• 21,5 инчен (измерен дијагонално) со резолуција од 1920 x 1080
• Зачудувачки тенок дизајн - само 5 мм
• Двојадрен Intel Core i5 процесор - 7 ген.
• Intel Iris Plus Graphics 640
• Два Thunderbolt 3 (USB-C) влеза
• 802.11ac Wi-Fi
• Magic Mouse 2
• Magic Keyboard

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Големина
No
Капацитет
256 GB
Бои
Silver
Processor GHz
2.3GHz dual-core Core i5
Меморија
8 GB
Дисплеј
21.5"
Резолуција
1920 x 1080
Graphics
Intel Iris Plus Graphics 640
Оперативен систем
macOS
Што има во кутијата?
- iMac
- Magic Keyboard
- Magic Mouse
- Power cable

Product declaration