iMac 21.5": 2.3GHz 2-јадрен

SKU
MHK03MK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

21.5" iMac: Intel i5 2.3GHz 256GB   + 74.990 МКД

74.990 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Stock information

  Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
  EDU ПОПУСТ
  More details >

  Детали

  21,5 инчниот iMac неверојатно широк дисплеј, моќен Intel Core процесор од седмата генерација, супер брза графика и многу повеќе. Сето ова сместено во екстремно тенко куќиште кое на рабовите е само 5 милиметри.

  Клучни карактеристики:
  • 21,5 инчен (измерен дијагонално) со резолуција од 1920 x 1080
  • Зачудувачки тенок дизајн - само 5 мм
  • Двојадрен Intel Core i5 процесор - 7 ген.
  • Intel Iris Plus Graphics 640
  • Два Thunderbolt 3 (USB-C) влеза
  • 802.11ac Wi-Fi
  • Magic Mouse 2
  • Magic Keyboard

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Apple
  Големина
  No
  Капацитет
  256 GB
  Бои
  Silver
  Processor GHz
  2.3GHz dual-core Core i5
  Меморија
  8 GB
  Дисплеј
  21.5"
  Резолуција
  1920 x 1080
  Graphics
  Intel Iris Plus Graphics 640
  Оперативен систем
  macOS
  Што има во кутијата?
  - iMac
  - Magic Keyboard
  - Magic Mouse
  - Power cable

  Product declaration