iMac 21.5" QC i3 3.6GHz Retina 4K/8GB/1TB/Radeon Pro 555X w 2GB/INT KB

SKU
MRT32ZE/A
 

Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

MacBook Air 13” с M1 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
MacBook Air 13” с M1 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
Special Price 52.490 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | Хрватска тастатура
MacBook Air 13" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | Хрватска тастатура
79.790 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | INT тастатура
MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | INT тастатура
73.790 МКД

Достапен производ

MacBook Pro M3 Pro 14" | 11 CPU | 14 GPU | 512 GB | Space Black
MacBook Pro M3 Pro 14" | 11 CPU | 14 GPU | 512 GB | Space Black
Special Price 138.990 МКД
Regular Price 153.590 МКД

Достапен производ

MacBook Pro M3 14" | 8 CPU | 10 GPU | 1 TB | Space Gray
MacBook Pro M3 14" | 8 CPU | 10 GPU | 1 TB | Space Gray
Special Price 129.999 МКД
Regular Price 134.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13” с M3 чип | 16GB меморија | 512GB SSD - Space Grey | Хрватска тастатура
MacBook Air 13” с M3 чип | 16GB меморија | 512GB SSD - Space Grey | Хрватска тастатура
Special Price 103.490 МКД
Regular Price 106.990 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
73.790 МКД

Достапен производ

MacBook Air 15" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Starlight | Хрватска тастатура
MacBook Air 15" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Starlight | Хрватска тастатура
Special Price 87.990 МКД
Regular Price 97.490 МКД

Достапен производ

Детали

iMac компјутерите никогаш не биле побрзи благодарејќи на деветата генерација на Intel Core процесорите, моќните графички картици од серијата Radeon Pro 500X, можностите за поврзување преку Thunderbolt 3 (USB-C) влезовите и неверојатните Retina 4K и 5K дисплеи кои имаат милијарда бои и 500 нита појако светло, што значи дека новиот iMac Retina пружи живописни бои и неверојатно остар текст.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
5.6600
EAN code
190198759214
Боја
Silver
Модел
1TB
Големина
iMac 21,5 Retina 4K
Капацитет
1 TB
Тастатура
International English Keyboard
Processor GHz
3.6GHz quad-core 8th-generation Intel Core i3 processor
Меморија
8GB of 2666MHz DDR4 memory
Дисплеј
21.5" Retina 4K
Резолуција
4096 x 2304
Graphics
Radeon Pro 555 with 2GB of GDDR5 memory and automatic graphics switching
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)

Product declaration