iMac 27" 6C i5 3.0GHz Retina 5K/8GB/1TB Fusion Drive/Radeon Pro 570X w 4GB/INT KB

SKU
MRQY2ZE/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Gold
MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Gold
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

Apple MBA 13.3 GLD/8C CPU/7C GPU/8GB/256GB-CRO
Apple MBA 13.3 GLD/8C CPU/7C GPU/8GB/256GB-CRO
Special Price 57.190 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Silver
MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Silver
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

MacBook Pro 14"  | M2 Pro | 10 CPU | 16 GPU | 512GB SSD | Space Gray
MacBook Pro 14" | M2 Pro | 10 CPU | 16 GPU | 512GB SSD | Space Gray
147.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air M2 13.6" 8 CPU | 8 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Midnight
MacBook Air M2 13.6" 8 CPU | 8 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Midnight
Special Price 76.500 МКД
Regular Price 79.790 МКД

Достапен производ

MacBook Pro 16" | M2 Max | 12 CPU | 38 GPU | 1TB SSD | Space Gray
MacBook Pro 16" | M2 Max | 12 CPU | 38 GPU | 1TB SSD | Space Gray
251.090 МКД

Достапен производ

MacBook Pro M2 13.3" 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
MacBook Pro M2 13.3" 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
Special Price 88.590 МКД
Regular Price 96.290 МКД

Достапен производ

Детали

iMac компјутерите никогаш не биле побрзи благодарејќи на осмата и деветата генерација на Intel Core процесорите, моќните графички картици од серијата Radeon Pro 500X, можностите за поврзување преку Thunderbolt 3 (USB-C) влезовите и неверојатните Retina 4K и 5K дисплеи кои имаат милијарда бои и 500 нита појако светло, што значи дека новиот iMac Retina пружи живописни бои и неверојатно остар текст.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
9.4400
Боја
Silver
Модел
1TB Fusion Drive
Големина
iMac 27 Retina 5K
Капацитет
1TB Fusion Drive
Тастатура
International English Keyboard
Processor GHz
3.0GHz 6-core 8th-generation Intel Core i5 processor
Turbo Boost
Turbo Boost up to 4.1GHz
Меморија
8GB of 2666MHz DDR4 memory
Дисплеј
27" Retina 5K
Резолуција
5120 x 2880
Graphics
Radeon Pro 570X with 4GB of VRAM
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)

Product declaration