iMac 27" 6C i5 3.1GHz Retina 5K/8GB/1TB Fusion Drive/Radeon Pro 575X w 4GB/INT KB

SKU
MRR02ZE/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Gold
MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Gold
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Silver
MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Silver
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

Apple MBA 13.3 GLD/8C CPU/7C GPU/8GB/256GB-CRO
Apple MBA 13.3 GLD/8C CPU/7C GPU/8GB/256GB-CRO
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air M2 13.6" 8 CPU | 8 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Starlight
MacBook Air M2 13.6" 8 CPU | 8 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Starlight
Special Price 66.900 МКД
Regular Price 79.790 МКД

Достапен производ

MacBook Pro M2 13.3" 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 512 GB SSD | Space Gray
MacBook Pro M2 13.3" 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 512 GB SSD | Space Gray
Special Price 95.290 МКД
Regular Price 109.890 МКД

Достапен производ

MacBook Pro 16" | M2 Pro | 12 CPU | 19 GPU | 512GB SSD | Space Gray
MacBook Pro 16" | M2 Pro | 12 CPU | 19 GPU | 512GB SSD | Space Gray
Special Price 159.990 МКД
Regular Price 183.190 МКД

Достапен производ

MacBook Pro M3 Pro 14" | 11 CPU | 14 GPU | 512 GB | Space Black
MacBook Pro M3 Pro 14" | 11 CPU | 14 GPU | 512 GB | Space Black
153.590 МКД

Достапен производ

Детали

iMac компјутерите никогаш не биле побрзи благодарејќи на осмата и деветата генерација на Intel Core процесорите, моќните графички картици од серијата Radeon Pro 500X, можностите за поврзување преку Thunderbolt 3 (USB-C) влезовите и неверојатните Retina 4K и 5K дисплеи кои имаат милијарда бои и 500 нита појако светло, што значи дека новиот iMac Retina пружи живописни бои и неверојатно остар текст.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
9.4400
Боја
Silver
Модел
1TB Fusion Drive 2
Големина
iMac 27 Retina 5K
Капацитет
1TB Fusion Drive
Тастатура
International English Keyboard
Processor GHz
3.1GHz 6-core 8th-generation Intel Core i5 processor
Turbo Boost
Turbo Boost up to 4.3GHz
Меморија
8GB of 2666MHz DDR4 memory
Дисплеј
27" Retina 5K
Резолуција
5120 x 2880
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)

Product declaration