iMac 27" Retina 5K: 3.1GHz 6-јадрен

SKU
MXWT2MK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

Apple 27-inch iMac Retina 5K: 6C i5 3.1GHz/8GB/256GB SSD/Radeon Pro 5300 w 4GB/INT KB   + 124.990 МКД

124.990 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Stock information

  Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
  EDU ПОПУСТ
  More details >

  Детали

  The all-in-one for all.

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Apple
  Големина
  No
  Капацитет
  256GB
  Бои
  Silver
  Processor GHz
  3.1GHz 6‑core 10th-generation Intel Core i5, Turbo Boost up to 4.5GHz
  Меморија
  8 GB
  Дисплеј
  27" Retina 5K
  Резолуција
  5120 x 2880
  Graphics
  AMD Radeon Pro 5300M with 4GB of GDDR6 memory
  Оперативен систем
  macOS
  Што има во кутијата?
  - iMac 27" Retina 5K
  - Magic Keyboard
  - Magic Mouse
  - Power Cable

  Product declaration