iMac 27" Retina 5K: 3.8GHz 8-јадрен

SKU
MXWV2MK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

Apple 27-inch iMac Retina 5K: 8C i7 3.8GHz/8GB/512GB SSD/Radeon Pro 5500 XT w 8GB/INT KB   + 159.990 МКД

159.990 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Stock information

  Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
  EDU ПОПУСТ
  More details >

  Детали

  The all-in-one for all.

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Apple
  Големина
  No
  Капацитет
  512 GB
  Бои
  Silver
  Processor GHz
  3.8GHz 8‑core 10th-generation Intel Core i7, Turbo Boost up to 5.0GHz
  Меморија
  8 GB
  Дисплеј
  21.5" Retina 4K
  Резолуција
  5120 x 2880
  Graphics
  Radeon Pro 5500 XT with 8GB of GDDR6 memory
  Оперативен систем
  macOS
  Што има во кутијата?
  - iMac 27" Retina 5K
  - Magic Keyboard
  - Magic Mouse
  - Power Cable

  Product declaration