iMac Pro Retina 5K: 3.0GHz 10-јадрен

SKU
MHLV3MK
Int English Magic Keyboard with Numeric Keypad with English & Polish Print - Space Grey   + 0 МКД

0 МКД

Избрана конфигурација
   

  Достапност

  Детали

  iMac Pro
  Професионалец.
  Кога од Apple беше побарано да го направи најдобриот iMac досега, навистина се потрудија. Потоа отидоа чекор понатаму и го направија iMac опремен со неверојатно моќна комбинација на графика, процесор и меморија што Mac не ја поседува. Затоа сите, од уредувачи на видео до 3D аниматори, од музичари до програмери и научници, можат да сторат сé што сакаат на него, како никогаш порано. Запознајте го iMac Pro. Компјутерот од вашите соништа.
  iMac со 18 јадра. Не, тоа не е печатна грешка.
  iMac со 8 јадра дефинитивно вреди да се восхитува. Но iMac со 18 јадра - тоа е веќе сосема различно нешто. Додади ја на тоа брзината на Turbo Boost до 4,5 GHz и iMac Pro добива моќ и флексибилност за супериорни перформанси. Без разлика дали рендерирате, инсталирате 4K видео, правите звучни ефекти во реално време или програмирате нова апликација, сето тоа е неверојатно брзо. Ова е уште еден доказ дека силата е сѐ уште во преформансите.

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Apple
  Големина
  No
  Капацитет
  1 TB
  Бои
  Space Gray
  Processor GHz
  3.0GHz 10-core Intel Xeon W processor, Turbo Boost up to 4.5GHz
  Меморија
  32 GB
  Дисплеј
  27" Retina 5K
  Резолуција
  5120 x 2880
  Graphics
  Radeon Pro Vega 56 with 8GB HBM2 memory
  Wi-Fi
  802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
  Bluetooth
  Bluetooth 5.0 wireless technology
  Камера
  1080p FaceTime HD camera
  USB
  - 4 x USB-A
  - 4 x USB-C
  - 1 x Ethernet
  Video Support
  Истовремено поддржува целосна природна резолуција на вградениот дисплеј со 1 милијарда бои и:
  - Два 5120‑со‑2880 (5K) екстерни екрани со 60Hz и поддршка за 1 милијарда бои, или
  - 4 3840-со-2160 (4K UHD) екстерни дисплеи со 60Hz и поддршка за 1 милијарда бои, или
  - 4 4096‑со‑2304 (4K) екстерни екрани со 60Hz и поддршка за 1 милијарда бои, или
  Audio
  - Stereo звучници
  - 4 микрофони
  - 3.5 mm headphone jack
  - Поддршка за “Hey Siri”
  SD-Card
  SDXC Card
  Ethernet
  Nbase-T Ethernet со поддршка за 1Gb, 2.5Gb, 5Gb, и 10Gb Ethernet користејќи RJ‑45 конектор
  Оперативен систем
  macOS
  Што има во кутијата?
  - iMac Pro 27" Retina 5K
  - Magic Keyboard
  - Magic Mouse
  - Power Cable
  Гаранција
  1 година ИНТ. гаранција

  Product declaration