iPad mini Wi-Fi + Cellular 64GB - Gold

SKU
MUX72HC/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

iPad
iPad
Special Price 21.990 МКД
Regular Price 23.690 МКД

Достапен производ

10.2-inch iPad Wi-Fi 256GB - Space Grey
10.2-inch iPad Wi-Fi 256GB - Space Grey
33.890 МКД

Достапен производ

12.9-inch iPad Pro Wi_Fi 128GB - Space Grey
12.9-inch iPad Pro Wi_Fi 128GB - Space Grey
72.490 МКД

Достапен производ

12.9-inch iPad Pro Wi_Fi 128GB - Silver
12.9-inch iPad Pro Wi_Fi 128GB - Silver
72.490 МКД

Достапен производ

iPad mini Wi-Fi 64GB - Space Grey
iPad mini Wi-Fi 64GB - Space Grey
Special Price 30.590 МКД
Regular Price 33.890 МКД

Достапен производ

iPad mini Wi-Fi 64GB - Starlight
iPad mini Wi-Fi 64GB - Starlight
Special Price 30.590 МКД
Regular Price 33.890 МКД

Достапен производ

iPad mini
iPad mini
Special Price 30.590 МКД
Regular Price 33.890 МКД

Достапен производ

iPad Air
iPad Air
47.863 МКД

Достапен производ

Детали

Новиот 7,9-инчен iPad mini сега може да направи многу повеќе од било кога досега. Неговиот A12 Bionic чип е способен за машинско учење во реално време, а способен е и за најкомплицираните задачи, како што се обработка на фотографии, поставување на најсложените игри и проширена реалност. Retina дисплејот со неверојатната True Tone технологија е видлив од секој агол, без оглед на временските услови. Со новиот iPad мини исто така можете да ја користите првата генерација на Apple Pencil. Исто така, имате Wi-Fi и 4G / LTE-Напредно поврзување. На задната страна има камера од 8 мегапиксели, а од предната страна FaceTime HD камера од 7 мегапиксели. Батеријата трае цел ден, има Touch ID и благодарение на огромниот број на интересни апликации - нема ништо што новиот iPad mini неможе да направи.
  • 7,9-инчен Retina дисплеј со True Tone технологија и широк спектар на бои

  • A12 Bionic чип

  • Touch ID fingerprint sensor

  • Задна камера од 8 мегапиксели и FaceTime HD предна 7 мегапикселна камера

  • Стерео звучници

  • 802.11ac Wi-Fi; 4G / LTE-Advanced Mobile Internet Connection

  • Траење на батеријата до 10 часа

  • Lightning влез за полнење и поврзување на дополнителни уреди

  • iOS 12 систем со групни FaceTime повици и Screen Time, со заедничко AR искуство

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.3100
Боја
Gold
Модел
64 GB Cellular
Големина
No
Капацитет
64 GB
Connectivity
Wifi + Cellular
Дисплеј
7.9"

Product declaration