iPhone 12 | 12 Pro Clear Case with MagSafe

SKU
MHLM3ZM/A
 

Достапност

Слични производи

Red Silicone Case | iPhone 12/12 Pro MagSafe compatible
Red Silicone Case | iPhone 12/12 Pro MagSafe compatible
Special Price 890 МКД
Regular Price 2.190 МКД

Достапен производ

EPICO TWIGGY GLOSS CASE iPhone 12 / 12 Pro (6,1") - white transparent
EPICO TWIGGY GLOSS CASE iPhone 12 / 12 Pro (6,1") - white transparent
Special Price 790 МКД
Regular Price 1.490 МКД

Достапен производ

NEXT ONE силиконска маска за iPhone 12 | 12 PRO - црвена
NEXT ONE силиконска маска за iPhone 12 | 12 PRO - црвена
Special Price 590 МКД
Regular Price 2.190 МКД

Достапен производ

NEXT ONE заштитно стакло за iPhone 12 | 12 Pro
NEXT ONE заштитно стакло за iPhone 12 | 12 Pro
2.190 МКД

Достапен производ

NEXT ONE заштитно стакло за iPhone 12 | 12 Pro (PRIVACY)
NEXT ONE заштитно стакло за iPhone 12 | 12 Pro (PRIVACY)
2.190 МКД

Достапен производ

Ballet Pink Silicone Case | iPhone 12/12 Pro MagSafe compatible
Ballet Pink Silicone Case | iPhone 12/12 Pro MagSafe compatible
Special Price 890 МКД
Regular Price 2.190 МКД

Достапен производ

Black Silicone Case | iPhone 12/12 Pro MagSafe compatible
Black Silicone Case | iPhone 12/12 Pro MagSafe compatible
2.190 МКД

Достапен производ

NEXT ONE силиконска маска за iPhone 12 | 12 PRO - црна
NEXT ONE силиконска маска за iPhone 12 | 12 PRO - црна
Special Price 590 МКД
Regular Price 2.190 МКД

Достапен производ

NEXT ONE заштитно стакло за iPhone 12 | 12 Pro (ALL-ROUNDER)
NEXT ONE заштитно стакло за iPhone 12 | 12 Pro (ALL-ROUNDER)
Special Price 890 МКД
Regular Price 2.190 МКД

Достапен производ

"iStyle Hero Magnetic Case pro iPhone 12 / 12 Pro (6,1"") - transparent"
"iStyle Hero Magnetic Case pro iPhone 12 / 12 Pro (6,1"") - transparent"
Special Price 1.390 МКД
Regular Price 1.790 МКД

Достапен производ

NEXT ONE CLEAR SHIELD CASE CASE FOR IPHONE 12 / 12 PRO
NEXT ONE CLEAR SHIELD CASE CASE FOR IPHONE 12 / 12 PRO
Special Price 890 МКД
Regular Price 2.190 МКД

Достапен производ

Детали

Apple ја прикажува бојата на iPhone 12 или iPhone 12 Pro во целата своја убавина, притоа обезбедувајќи дополнителна заштита. Направен е од мешавина на оптички транспарентен поликарбонат и флексибилни материјали, тој совршено се вклопува над копчињата за да биде што е можно полесен за употреба. Однадвор, маската е обложена со специјален слој отпорен на гребење. Сите материјали и премази се оптимизирани за да се спречи пожолтување. Благодарение на вградените магнети кои совршено ги следат димензиите на iPhone 12 и iPhone 12 Pro, оваа маска овозможува магично искуство во употреба и побрзо безжично полнење. Кога ќе дојде време да го полните вашиот телефон, не мора да го соблекувате, само поврзете го полначот MagSafe или ставете го телефонот на кој било овластен безжичен полнач QI. Како и секоја маска дизајнирана од „Епл“, таа помина илјадници часови тестирање за време на дизајнот и производството. Не само што изгледа одлично, туку е направен и за да го заштити вашиот телефон од гребнатини и падови.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194252169575
Боја
Clear / Transparent
Модел
iPhone cases - Apple
Големина
No
Материјал
Polycarbonate
MagSafe compatibility
Yes
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 12 Pro, iPhone 12

Product declaration