iPhone 12 mini Clear Case with MagSafe

SKU
MHLL3ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Apple ја прикажува бојата на iPhone 12 mini во целата своја убавина, притоа обезбедувајќи дополнителна заштита. Направен е од мешавина на оптички транспарентен поликарбонат и флексибилни материјали, тој совршено се вклопува над копчињата за да биде што е можно полесен за употреба. Однадвор, маската е обложена со специјален слој отпорен на гребење. Сите материјали и премази се оптимизирани за да се спречи пожолтување. Благодарение на вградените магнети кои совршено ги следат димензиите на iPhone 12 mini, оваа маска овозможува магично искуство во употреба и побрзо безжично полнење. Кога ќе дојде време да го полните вашиот телефон, не мора да го соблекувате, само поврзете го полначот MagSafe или ставете го телефонот на кој било овластен безжичен полнач QI. Како и секоја маска дизајнирана од Apple, таа помина илјадници часови тестирање за време на дизајнот и производството. Не само што изгледа одлично, туку е направен и за да го заштити вашиот телефон од гребнатини и падови.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194252169537
Боја
Clear / Transparent
Модел
iPhone cases - Apple
Големина
No
Материјал
Polycarbonate
MagSafe compatibility
Yes
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 12 mini

Product declaration