iPhone 6

SKU
conf-iphone-6-hu
 

Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

iPhone 15 128GB Black
iPhone 15 128GB Black
Special Price 54.990 МКД
Regular Price 63.690 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
Special Price 70.990 МКД
Regular Price 80.690 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Special Price 87.990 МКД
Regular Price 97.490 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
Special Price 70.990 МКД
Regular Price 80.690 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
Special Price 70.990 МКД
Regular Price 80.690 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro 128GB White Titanium
iPhone 15 Pro 128GB White Titanium
Special Price 70.990 МКД
Regular Price 80.690 МКД

Достапен производ

iPhone 15 128GB Pink
iPhone 15 128GB Pink
Special Price 54.990 МКД
Regular Price 63.690 МКД

Достапен производ

iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
Special Price 87.990 МКД
Regular Price 97.490 МКД

Достапен производ

Детали

iPhone 6 не само што е поголем, туку е и подобар во секој поглед. Поголем, но сепак потенок. Со мазна метална површина, која што беспрекорно се спојува со новиот Retina HD дисплеј. Уникатен дизајн, каде што хардверот и софтверот функционираат во совршена унија, креирајќи ја новата генерација на iPhone која што е подобра во секој поглед.

Поголем од кога и да е. Потенок од кога и да е.
Креирањето на iPhone со поголем, понапреден дисплеј значеше поместување на границите во дизајнот. Почнувајќи од беспрекорниот спој на стакло и метал, секој детаљ е внимателно осмислен со цел да ви понуди подобро искуство.

Дисплејот не само што е поголем, туку е и подобар.
Едно нешто е да се направи поголем дисплеј. Сосема различно нешто е да се направи поголем Multi‑Touch дисплеј со брилијантни бои и поголем контраст дури и на поширок опсег. Но, токму тоа го направивме со новиот Retina HD дисплеј.

Огромна моќност. Голема ефикасност.
Изграден на 64-битна архитектура, новиот A8 чип призведува поголема моќност. M8 копроцесорот ефикасно ги прибира податоците од напредните сензори и новиот барометар. А благодарение на зголемениот живот на батеријата, iPhone 6 ви овозможува да правите повеќе, подолго од кога и да е.

Камерата која што ја промени фотографијата, а сега го менува и видеото.
Се повеќе луѓе се фотографираат со својот iPhone отколку со било која друга камера. Сега, iSight камерата има нов сензор со Focus Pixels технологија и нови 1080p HD фотографии, успорена снимка, time-lapse видео. Така што сега имате повеќе причини да ги зачувате најзначајните моменти во форма на видео исто така.

Побрза безжична конекција. Надалеку и пошироко.
iPhone 6 има поголема LTE брзина на симнување, и поддржува повеќе LTE појаси отколку било кој друг смартфон. А доколку сте поврзани на Wi-Fi, ќе добиете трипати поголема брзина.

Сигурност. На дофат на вашата рака.
Револуционерната Touch ID технологија ви овозможува безбеден пристап до вашиот iPhone уред со совршената лозинка - отпечатокот на вашиот прст. Исто така, можете да ја користите оваа лозинка доколку купувате на iTunes, iBooks, и App Store без притоа да бидете приморани да ја внесете вашата лозинка.

Најголемото iOS достигнување досега.
iOS 8 е најнапредниот оперативен систем за мобилни уреди во светот. iOS 8 не само што функционира беспрекорно со iPhone 6, туку го прави и секое искуство поголемо и подобро.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Боја
No
Модел
No
Големина
No
Капацитет
No
Бои
Gold, Silver, Space Gray
Капацитет
16GB, 64GB, 128GB
Димензија и тежина
Height: 5.44 inches (138.1 mm)
Width: 2.64 inches (67.0 mm)
Depth: 0.27 inch (6.9 mm)
Weight: 4.55 ounces (129 grams)
Дисплеј
4" Retina Display
Резолуција
No
Камера
iSight camera
New 8-megapixel iSight camera with 1.5µ pixels
Autofocus with Focus Pixels
ƒ/2.2 aperture
Optical image stabilization (iPhone 6 Plus only)
True Tone flash
Five-element lens
Hybrid IR filter
Backside illumination sensor
Sapphire crystal lens cover
Auto image stabilization
Auto HDR for photos
Improved face detection
Exposure control
Panorama (up to 43 megapixels)
Burst mode
Tap to focus
Photo geotagging
Timer mode

FaceTime Camera
1.2-megapixel photos (1280 by 960)
ƒ/2.2 aperture
720p HD video recording
Backside illumination sensor
Auto HDR for photos and videos
Improved face detection
Burst mode
Exposure control
Чип
64 bites architektúrájú A8 chip
M8 mozgáskövető koprocesszor
Видео
1080p HD video recording (30 fps or 60 fps)
True Tone flash
Slo-mo video (120 fps or 240 fps)
Time-lapse video
Cinematic video stabilization
Continuous autofocus video
Take still photos while recording video
Improved face detection
3x zoom
Video geotagging
Мобилно и безжично поврзување
CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)
UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)
TD-SCDMA 1900 (F), 2000 (A)
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
FDD-LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29)
TD-LTE (Bands 38, 39, 40, 41)
Touch ID
A Főgombba épített ujjlenyomat-azonosító érzékelő
Поддржани аудио формати
AAC (8 to 320 Kbps), Protected AAC (from iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 to 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+), Apple Lossless, AIFF, and WAV
Видео формати
H.264 video up to 1080p, 60 frames per second, High Profile level 4.2 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; MPEG-4 video up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps per channel, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280 by 720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format
Батерија
Built-in rechargeable lithium-ion battery
Charging via USB to computer system or power adapter
Talk time: Up to 14 hours on 3G
Standby time: Up to 10 days (250 hours)
Internet use: Up to 10 hours on 3G browse, up to 10 hours on LTE, up to 11 hours on Wi-Fi
Video playback: Up to 11 hours
Audio playback: Up to 50 hours
Сензори
Touch ID
Barometer
Three-axis gyro
Accelerometer
Proximity sensor
Ambient light sensor
Апликации
iOS 8
A bámulatos új képességekkel kibővült és számos népszerű funkciójában továbbfejlesztett iOS 8 az iOS eddigi legnagyszabásúbb változata.
Az iOS 8 funkciói:
AirDrop, AirPlay, CarPlay, Vezérlőközpont, Családi megosztás, iCloud Drive, Multitasking, Értesítési központ, QuickType billentyűzet, Spotlight kereső
SIM картичка
Nano-SIM
iPhone 6 is not compatible with existing micro‑SIM cards
Што има во кутијата?
iPhone with iOS 8
Apple EarPods with Remote and Mic
Lightning to USB Cable
USB Power Adapter
Documentation

Product declaration