Apple iPhone 8

SKU
iphone-8-family-mk

iPhone 8 и iPhone 8 Плус. iPhone-от на новата генерација. Направен е од најтрајното стакло за телефони досега и со посилна алуминиумска рамка што се користи во воздушната индустрија.
Полнете безжично. Отпорен на вода и прашина. Powered by A11 Bionic, најмоќниот и најпаметниот чип во било кој телефон досега.

Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Прекрасен ум.
iPhone 8 го претставува целосно новиот стаклен дизајн. Најпопуларната камера во светот (сега дури и подобра). Најмоќниот и паметен телефон во историјата. Лесно безжично полнење. И додадена реалност со комплетно нови искуства. iPhone 8. Новото поколение на iPhone.
Дизајн
iPhone направен
од стакло.
Стакло од крај
до крај
Најиздржливото стакло кај паметен телефон досега - од напред и позади. Рамка во боја од алуминиум и со квалитет од авионската индустрија. Нови премази во астро сива, сребрена и златна боја.
Отпорност на
вода и прашина
Прецизно изработен за да издржи вода и прашина.1
Безжично полнење
Стаклената задна страна овозможува лесно безжично полнење.2
Две големини
Нов 4.7-инчен и 5.5-инчен Retina HD екран. 3
Retina HD дисплеј
Retina HD.
Веќе со True Tone.
Целосно нов
дисплеј
Поубав од било кога Retina HD дисплеј. Со вистински тон, широк опсег на бои и 3D допир.
True Tone
Технологијата True Tone автоматски го прилагодува балансот на белата боја на светлото. Така што, без оглед на ситуацијата, сликата е радост за око.
Неверојатни
бои
Со широк спектар на бои и најдобра боја во индустријата, сè на екранот изгледа посветло и пореално.
Широк
агол на гледање
Пиксели со двоен домен, можете да го видите екранот речиси од било кој агол.
Камери
Најпопуларната
камера во светот.
Сега уште подобра.
Чисто нов
сензор
iPhone 8 нуди софистицирана 12MP камера. Со поголем и побрз сензор. Нов филтер за боја. Подобри пиксели. И оптичка стабилизација на сликата за фотографии и видеа.
Portrait режим
Portrait режимоот на iPhone 8 Plus е значително подобрен. Предниот план е поизразен, а позадините – поприродно замаглени.
Portrait Lighting
Beta
Камерите и новата функција за препознавање на лице помагаат да се создадат неверојатни студиски ефекти со Poortrait режимот.⁴
Оптички зум
Широкоаголните и телефото камери на iPhone 8 Plus се со оптички зум и со дигитален зум до 10x за слики и до 6x за видео.
A11 Bionic
Најмоќниот и паметен чип
кај паметен телефон
било кога во историјата.
Побрз процесор
Запознајте го A11 Bionic. Со четири јадра за ефективност кои се до 70% побрзи од A10 Fusion. И две јадра за продуктивност кои се до 25% побрзи.
Енергетска ефикасност
Контролерот за ефикасноста од второ поколение овозмоожува дополнителна моќ, кога и да ти затреба. И во исто време го задржува истиот долг век на батеријата.5
GPU дизајниран
од Apple GPU
Новиот три јадрен GPU, дизајниран од Apple, е до 30% побрз од A10 Fusion.
Проширена реалност
A11 Bionic поддржува ексклузивни апликации и игри со проширена реалност за да го видиш светот на нов начин.
Безжично полнење
Безжично полнење
за безжичен свет.
Безжично
полнење
Бидејќи iPhone 8 е навистина создаден за безжична иднина.2
Свет без кабли
Користете безжични станици и подлоги за полнење во хотели, кафулиња и аеродроми ширум светот.
iOS 11
Гигантски чекор
за iPhone
iOS
iOS е најнапредната, интуитивна и безбедна мобилна оперативна мрежа во светот. Тој е дизајниран да го извлече максимумот од Вашиот iPhone.
Ново во
iOS 11
Отворете апликации од Messages со помалку кликнувања. Прилагодете го контролниот центар. И откријте нова музика со вашите пријатели во Apple Music.6
Проширена
реалност
Испробајте неверојатни AR игри и апликации на најголемата платформа во светот во реално време.
Производител
Apple
EAN code
No
End of life
No
Бои
Gold, Silver, Space Grey
Капацитет
No
Капацитети
64 GB, 256 GB
Димензија и тежина
No
Дисплеј
4" Retina Display
Резолуција
No
Екран
No
Отпорност на вода
No
Камера
No
FaceTime HD Camera
No
Чип
No
Видео
No
Мобилно и безжично поврзување
No
Touch ID
No
Face ID
No
Location
No
Видео повици
No
Audio Calling
No
Поддржани аудио формати
No
Видео формати
No
Батерија
No
Сензори
No
Оперативен систем
No
Апликации
No
System requirements
No
SIM картичка
No
Што има во кутијата?
No
Гаранција
No
Коментар
No
Боја
No
EAN code
190198744180
Капацитети
64 GB
Резолуција
1334 x 750
Отпорност на вода
Rated IP67 under IEC standard 60529
Камера
12MP камера, ƒ/1.8 отвот, Дигитален зум до 5x
FaceTime HD Camera
7MP камера, 1080p HD снимање на видео, ƒ/2.2 отвор
Чип
A11 Bionic чип со 64-битна архитектура, Neural engine и вграден M11 ко-процесор за мерење на движење
Видео
До 4K снимки на 24 fps, 30 fps, или 60 fps
Touch ID
Сензор за отисоци на прсти вграден во "Home" копчето
Face ID
/
Видео повици
FaceTime видео повик преку Wi‑Fi или cellular
Audio Calling
FaceTime аудио
Поддржани аудио формати
Audio formats supported: AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, Protected AAC, MP3, Linear PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3), and Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+) User-configurable maximum volume limit
Видео формати
Video formats supported: HEVC, H.264, MPEG-4 Part 2, and Motion JPEG Supports Dolby Vision and HDR10 content AirPlay Mirroring, photos, and video out to Apple TV (2nd generation or later)5 Video mirroring and video out support: Up to 1080p through Lightning Digital AV Adapter and Lightning to VGA Adapter (adapters sold separately)5
Батерија
Разговор (wireless): До 14 часа Користење на интернет: До 12 hours Гледање видеа (wireless): До 13 часа Слушање музика (wireless): До 40 hours Возможно "брзо полнење": До 50% за 30 минути
Сензори
Touch ID fingerprint sensor Barometer Three-axis gyro Accelerometer Proximity sensor Ambient light sensor
Оперативен систем
iOS11
SIM картичка
Nano-SIM
Што има во кутијата?
iPhone со iOS 11 EarPods со Lightning Connector Lightning на 3.5 mm Headphone Jack Adapter Lightning на USB Cable USB Power Adapter Документација
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Боја
(PRODUCT)RED
EAN code
190198450715
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Боја
Вселенски сива
EAN code
190198451071
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Боја
сребрена
EAN code
190198451439
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Боја
златна
Капацитет
256GB
Капацитети
256 GB
Резолуција
1334 x 750
Отпорност на вода
Rated IP67 under IEC standard 60529
Камера
12MP камера, ƒ/1.8 отвот, Дигитален зум до 5x
FaceTime HD Camera
7MP камера, 1080p HD снимање на видео, ƒ/2.2 отвор
Чип
A11 Bionic чип со 64-битна архитектура, Neural engine и вграден M11 ко-процесор за мерење на движење
Видео
До 4K снимки на 24 fps, 30 fps, или 60 fps
Touch ID
Сензор за отисоци на прсти вграден во "Home" копчето
Face ID
/
Видео повици
FaceTime видео повик преку Wi‑Fi или cellular
Audio Calling
FaceTime аудио
Поддржани аудио формати
Audio formats supported: AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, Protected AAC, MP3, Linear PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3), and Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+) User-configurable maximum volume limit
Видео формати
Video formats supported: HEVC, H.264, MPEG-4 Part 2, and Motion JPEG Supports Dolby Vision and HDR10 content AirPlay Mirroring, photos, and video out to Apple TV (2nd generation or later)5 Video mirroring and video out support: Up to 1080p through Lightning Digital AV Adapter and Lightning to VGA Adapter (adapters sold separately)5
Батерија
Разговор (wireless): До 14 часа Користење на интернет: До 12 hours Гледање видеа (wireless): До 13 часа Слушање музика (wireless): До 40 hours Возможно "брзо полнење": До 50% за 30 минути
Сензори
Touch ID fingerprint sensor Barometer Three-axis gyro Accelerometer Proximity sensor Ambient light sensor
Оперативен систем
iOS11
SIM картичка
Nano-SIM
Што има во кутијата?
iPhone со iOS 11 EarPods со Lightning Connector Lightning на 3.5 mm Headphone Jack Adapter Lightning на USB Cable USB Power Adapter Документација
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Боја
(PRODUCT)RED
EAN code
190198452214
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
EAN code
190198452573
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
EAN code
190198452931
Капацитет
256 GB
Боја
златна
EAN code
190198746078
Капацитет
256 GB
Капацитети
256 GB
Резолуција
1920 x 1080
Отпорност на вода
Rated IP67 under IEC standard 60529
Камера
12MP wide-angle and telephoto cameras, Wide-angle: ƒ/1.8 aperture, Telephoto: ƒ/2.8 aperture, Optical zoom; digital zoom up to 10x & Portrait mode
FaceTime HD Camera
7MP camera, 1080p HD video recording, Retina Flash & ƒ/2.2 aperture
Чип
A11 Bionic chip with 64-bit architecture, Neural engine & Embedded M11 motion coprocessor
Видео
Up to 4K video recording at 24 fps, 30 fps, or 60 fps
Touch ID
Fingerprint sensor built into the Home button
Face ID
/
Видео повици
FaceTime video calling over Wi‑Fi or cellular
Audio Calling
FaceTime audio
Поддржани аудио формати
Audio formats supported: AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, Protected AAC, MP3, Linear PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3), and Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+) User-configurable maximum volume limit
Видео формати
Video formats supported: HEVC, H.264, MPEG-4 Part 2, and Motion JPEG Supports Dolby Vision and HDR10 content AirPlay Mirroring, photos, and video out to Apple TV (2nd generation or later)5 Video mirroring and video out support: Up to 1080p through Lightning Digital AV Adapter and Lightning to VGA Adapter (adapters sold separately)5
Батерија
Talk time (wireless): Up to 21 hours Internet use: Up to 13 hours Video playback (wireless): Up to 14 hours Audio playback (wireless): Up to 60 hours Fast-charge capable: Up to 50% charge 30 minutes7
Сензори
Touch ID fingerprint sensor Barometer Three-axis gyro Accelerometer Proximity sensor Ambient light sensor
Оперативен систем
iOS11
SIM картичка
Nano-SIM
Што има во кутијата?
iPhone with iOS 11 EarPods with Lightning Connector Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter Lightning to USB Cable USB Power Adapter Documentation
Гаранција
1 year international waranty
Боја
(PRODUCT)RED
EAN code
190198454010
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Боја
Вселенски сива
EAN code
190198454379
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Боја
сребрена
EAN code
190198454737
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Боја
златна
EAN code
190198746405
Капацитет
256GB
Капацитети
256 GB
Отпорност на вода
Rated IP67 under IEC standard 60529
Камера
12MP wide-angle and telephoto cameras, Wide-angle: ƒ/1.8 aperture, Telephoto: ƒ/2.8 aperture, Optical zoom; digital zoom up to 10x & Portrait mode
FaceTime HD Camera
7MP camera, 1080p HD video recording, Retina Flash & ƒ/2.2 aperture
Чип
A11 Bionic chip with 64-bit architecture, Neural engine & Embedded M11 motion coprocessor
Видео
Up to 4K video recording at 24 fps, 30 fps, or 60 fps
Touch ID
Fingerprint sensor built into the Home button
Face ID
/
Видео повици
FaceTime video calling over Wi‑Fi or cellular
Audio Calling
FaceTime audio
Поддржани аудио формати
Audio formats supported: AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, Protected AAC, MP3, Linear PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3), and Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+) User-configurable maximum volume limit
Видео формати
Video formats supported: HEVC, H.264, MPEG-4 Part 2, and Motion JPEG Supports Dolby Vision and HDR10 content AirPlay Mirroring, photos, and video out to Apple TV (2nd generation or later)5 Video mirroring and video out support: Up to 1080p through Lightning Digital AV Adapter and Lightning to VGA Adapter (adapters sold separately)5
Батерија
Talk time (wireless): Up to 21 hours Internet use: Up to 13 hours Video playback (wireless): Up to 14 hours Audio playback (wireless): Up to 60 hours Fast-charge capable: Up to 50% charge 30 minutes7
Сензори
Touch ID fingerprint sensor Barometer Three-axis gyro Accelerometer Proximity sensor Ambient light sensor
Оперативен систем
iOS11
SIM картичка
Nano-SIM
Што има во кутијата?
iPhone with iOS 11 EarPods with Lightning Connector Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter Lightning to USB Cable USB Power Adapter Documentation
Гаранција
1 year international waranty
Боја
(PRODUCT)RED
EAN code
190198455093
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
EAN code
190198455451
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
EAN code
190198455819
Капацитет
256 GB
Боја
златна