JBL Boombox

SKU
JBLBOOMBOXBLKEU

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Wireless Bluetooth Streaming

Безжично поврзете до 2 телефони или таблети на звучникот и иксусете го импресивниот стерео звук.

Батерија од 20,000mAh со висок капацитет

Вградената Li-ion батерија со можност за полнење поддржува до 24 часа слушање на музика и полнење на уреди преку двоен USB порти.

IPX7 водоотпорен

Земете го Boombox на плажа или на базен без да се грижите од дожд или потопување во вода.

JBL Connect+

Ако силната музика е најважна за вас, можете да поврзете над 100 уреди со JBL Connect + со само едно притискање на копче.

Sound modes

Уживајте во подлабок бас и побогат звук со режимот на затворен простор; префрлете се на режимот на отворено за експанзивен звук со силен бас и подолго време на слушање.

Зачудувачки звук

Со инкорпорираните четири активни transducers и двата JBL бас radiators, JBL Boombox испорачува монструозен звук заедно со најдлабокиот бас.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
JBL
Weight
0.0000
Боја
Black
Модел
No
Големина
No
Бои
Black
Speaker connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Поддржани аудио формати
A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP 1.6
Speaker Power
High-capacity 20,000mAh rechargeable battery
Transducers
4-inch woofer x 2, 20mm Tweeter x 2
Frequency
(50Hz-20kHz)
Signal-to-noise
80dB
Батерија
Lithium-ion Polymer (74Wh)
Wireless connection
Bluetooth
Димензија и тежина
Dimensions (H x W x D): 254.5 x 495 x 195.5mm Weight: 5.25kg
Што има во кутијата?
Boombox Power adaptor Cable
Коментар
IPX7

Product declaration