JBL Boombox:

JBL Boombox

SKU
JBLBOOMBOXBLKEU

Дизајниран да биде најмоќниот пренослив звучник, JBL Boombox обезбедува неверојатен звук со неверојатно силен бас. Уживајте во музиката до 24 часа без запирање. Тој користи огромна батерија од 20.000mAh и двојни влезови за полнење на други уреди додека слушате музика. JBL Boombox е IPX7 доволно водоотпорен за да ги преживее дури и најлудите забави, што значи дека може да издржи било какви временски услови, па дури и потопување во водата. Бирајте помеѓу надворешен или внатрешен режим за да го обезбедите најдобриот звук, без оглед на условите. Ако силната музика е најважна за вас, можете да поврзете над 100 уреди со JBL Connect + со само едно притискање на копче.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

Marshall Acton II Speaker
Marshall Acton II Speaker
15.990 МКД

Достапен производ

Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
10.990 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - BeoPlay A9
B&O PLAY - BeoPlay A9
Special Price 129.990 МКД
Regular Price 144.900 МКД

Достапен производ

Logitech Ulimate Ears WONDERBOOM
Logitech Ulimate Ears WONDERBOOM
6.290 МКД

Достапен производ

JBL Pulse 3 Portable Bluetooth Speaker - Black
JBL Pulse 3 Portable Bluetooth Speaker - Black
14.990 МКД

Достапен производ

Beats Pill+ speaker
Beats Pill+ speaker
Special Price 8.990 МКД
Regular Price 11.990 МКД

Достапен производ

Harman Kardon SoundSticks III
Harman Kardon SoundSticks III
9.990 МКД

Достапен производ

Logitech Ulimate Ears POWER UP Charging dock
Logitech Ulimate Ears POWER UP Charging dock
2.490 МКД

Достапен производ

Beoplay Speaker A6 White
Beoplay Speaker A6 White
Special Price 43.390 МКД
Regular Price 61.900 МКД

Достапен производ

JBL Flip 4
JBL Flip 4
Special Price 6.990 МКД
Regular Price 7.990 МКД

Достапен производ

Beoplay Speaker Beolit 17 Stone Grey
Beoplay Speaker Beolit 17 Stone Grey
Special Price 22.990 МКД
Regular Price 32.900 МКД

Достапен производ

Wireless Bluetooth Streaming

Безжично поврзете до 2 телефони или таблети на звучникот и иксусете го импресивниот стерео звук.

Батерија од 20,000mAh со висок капацитет

Вградената Li-ion батерија со можност за полнење поддржува до 24 часа слушање на музика и полнење на уреди преку двоен USB порти.

IPX7 водоотпорен

Земете го Boombox на плажа или на базен без да се грижите од дожд или потопување во вода.

JBL Connect+

Ако силната музика е најважна за вас, можете да поврзете над 100 уреди со JBL Connect + со само едно притискање на копче.

Sound modes

Уживајте во подлабок бас и побогат звук со режимот на затворен простор; префрлете се на режимот на отворено за експанзивен звук со силен бас и подолго време на слушање.

Зачудувачки звук

Со инкорпорираните четири активни transducers и двата JBL бас radiators, JBL Boombox испорачува монструозен звук заедно со најдлабокиот бас.

Производител
JBL
End of life
No
Боја
црна
Бои
Black
Speaker connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Поддржани аудио формати
A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP 1.6
Speaker Power
High-capacity 20,000mAh rechargeable battery
Transducers
4-inch woofer x 2, 20mm Tweeter x 2
Frequency
(50Hz-20kHz)
Signal-to-noise
80dB
Батерија
Lithium-ion Polymer (74Wh)
Wireless connection
Bluetooth
Димензија и тежина
Dimensions (H x W x D): 254.5 x 495 x 195.5mm Weight: 5.25kg
Што има во кутијата?
Boombox Power adaptor Cable
Коментар
IPX7