JBL LIVE 400BT

SKU
conf-jbl-live-400bt-rs
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали


Популарниот JBL звук

Драјвери од 40mm и прочуениот JBL звук кој се слуша и во најпознатите клубови и арени во цел свет.

Помош од асистент

Уживај во омилената листа на песни, испрати порака, провери ја временската прогноза и уште многу повеќе со само еден клик. Користи ја потполно новата JBL апликација за лесно да го подесиш твојот личен асистент.

Технологија свесна на својата околина

Музиката без престан! Биди свесен на својата околина додека ги слушаш твоите омилени песни. Со еден допир на Ambient Aware копчето ќе го зголемете амбиенталниот звук со што ќе слушнеш и што се случува околу тебе. TalkThru начинот на работа ја намалува силината на звукот, со цел да можеш да разговараш со твоите пријатели без да ги вадите слушалките.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
JBL
Големина
No
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear
Бои
Red
Audio Driver
40.0
Impedance
32.0
Frequency
20Hz – 20kHz
Производител
JBL
Боја
црна
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear
Производител
JBL
Боја
црвена
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear
Производител
JBL
Боја
бела
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
On-Ear
Audio Driver
40.0
Impedance
40.0
Frequency
20Hz – 20kHz
Производител
JBL
Боја
темно плава

Product declaration