JBL Live500BT Црни

SKU
JBLLIVE500BTBLK
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали


JBL Signature Sound

Драјвери од 50mm и познатиот JBL звук кој се слуша и во најпознатите клубови и арени во цел свет.

Помош од асистент

Ужувај во твојата листа на омилени песни, испрати порака, провери го времето и уште многу повеќе со едноставно притискање на слушалката. Користи ја потполно новата JBL апликација за лесно подесување на твојот гласовен асистент.

Технологија, свесна на околината

Музиката не престанува. Бидете свесни за околината додека ги слушате омилените песни. Еден допир на копчето Ambient Aware го засилува амбиенталниот звук и ви овозможува да слушнете што се случува околу вас. Режимот TalkThru го намалува обемот на музика, така што можете да разговарате со пријателите без да ги вадите слушалките.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
JBL
End of life
No
Earphone type
Over-Ear
Боја
црна
Бои
Black

Product declaration