JBL Xtreme 2

SKU
conf-jbl-xtreme-2-mk

JBL Xtreme 2 е пренослив Bluetooth звучник кој лесно обезбедува динамичен и импресивен стерео звук. Во него се вградени четири драјвери, два JBL бас радијатори и литиум-јонска батерија од 10.000 mAh, која овозможува до 15 часа на континуирано работење!

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

Beats Pill+ speaker
Beats Pill+ speaker
Special Price 8.990 МКД
Regular Price 11.990 МКД

Достапен производ

Marshall Kilburn II Bluetooth
Marshall Kilburn II Bluetooth
18.990 МКД

Достапен производ

JBL CLIP 3
JBL CLIP 3
3.690 МКД

Достапен производ

Harman Kardon Aura Studio 2
Harman Kardon Aura Studio 2
18.990 МКД

Достапен производ

Logitech Ulimate Ears WONDERBOOM
Logitech Ulimate Ears WONDERBOOM
6.290 МКД

Достапен производ

Logitech Ulimate Ears POWER UP Charging dock
Logitech Ulimate Ears POWER UP Charging dock
2.490 МКД

Достапен производ

Beoplay Speaker A6 White
Beoplay Speaker A6 White
Special Price 43.390 МКД
Regular Price 61.900 МКД

Достапен производ

JBL Pulse 3 Portable Bluetooth Speaker - Black
JBL Pulse 3 Portable Bluetooth Speaker - Black
14.990 МКД

Достапен производ

Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
10.990 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - BeoPlay A9
B&O PLAY - BeoPlay A9
Special Price 129.990 МКД
Regular Price 144.900 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - Beoplay M3 звучник
B&O PLAY - Beoplay M3 звучник
Special Price 13.090 МКД
Regular Price 18.590 МКД

Достапен производ

МОЌЕН
ЗВУК

JBL Extreme 2 е пренослив Bluetooth
звучник кој доаѓа со појачани драјвери
кои нудат јак и моќен звук.

ИЗВОР
НА ЖИВОТ

IPX7 водоотпорниот дизајн
и издржливите матерјали од кој е
направен значи дека овој звучник е спремен
за било каква авантура. Исто како тебе.

15 ЧАСА
НА СЛУШАЊЕ МУЗИКА

Со JBL Xtreme 2 можете да го започнете и да го завршите денот. Тој
има батерија која работи до 15 часа, бидејќи
секој ден треба да биде полн со музика.

НОСИ ГО
СО ТЕБЕ

Почувствувајте ја моќта на преносливиот звук. JBL Xtreme 2
доаѓа со лента за носење, како и
отворач за шишиња - така што можете лесно
да се придружите на секоја забава.

Пушти
впечатлив
звук
секаде

JBL Xtreme 2 е пренослив Bluetooth звучник кој лесно обезбедува динамичен и импресивен стерео звук. Во него се вградени четири драјвери, два JBL бас радијатори и литиум-јонска батерија од 10.000 mAh, која овозможува до 15 часа на континуирано работење! Покрај сето ова, овој звучник има лесно достапна USB порта за полнење на вашиот iPhone или iPad. JBL Xtreme 2 има IPX7 рејтинг, водоотпорен дизајн и издржлив текстилен матерјал која доаѓа во различни ексклузивни бои. Благодарение на технологијата JBL Connect +, можете безжично да поврзете повеќе од 100 различни JBL звучници. Овој звучник доаѓа со куки за носење, издржлива метална основа и отворач на шишиња. Ако сте принудени да седите дома, поради лошите временски услови, не очајувајте, JBL Xtreme 2 е исто така совршен домашен звучник. Без разлика дали сте во вашата дневна соба или покрај базенот , JBL Xtreme 2 обезбедува силен и впечатлив звук.

Производител
JBL
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
End of life
No
Бои
Black, Blue, Green
Speaker connectivity
3.5 mm, Bluetooth
Transducers
Woofer 2 x 2.75 inch
Frequency
55Hz–20kHz
Signal-to-noise
>80dB
Батерија
Lithium-ion Polymer 36Wh
Што има во кутијата?
1 x JBL XTREME 2 1 x Power adaptor 1 x Strap 1 x Quick start guide 1 x Safety sheet 1 x Warranty card
Производител
JBL
Боја
црна
Speaker connectivity
3.5 mm, Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Transducers
Woofer 2 x 2.75 inch
Frequency
55Hz–20kHz
Батерија
Lithium-ion Polymer 36Wh
Што има во кутијата?
1 x JBL XTREME 2 1 x адаптер за напојување 1 x ремен 1 x водич за брзо стартување 1 x Сигурносен лист 1 x Гарантен лист
Производител
JBL
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Боја
темно плава
Speaker connectivity
3.5 mm, Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Transducers
Woofer 2 x 2.75 inch
Frequency
55Hz–20kHz
Батерија
Lithium-ion Polymer 36Wh
Димензија и тежина
136 x 288 x 132mm
Што има во кутијата?
1 x JBL XTREME 2 1 x адаптер за напојување 1 x ремен 1 x водич за брзо стартување 1 x Сигурносен лист 1 x Гарантен лист
Производител
JBL
Боја
темно зелена
Speaker connectivity
3.5 mm, Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 11", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation, iPod touch (5th gen.)
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini, Mac Pro, MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13" (Mid 2012 or newer) , MacBook Pro 13", MacBook Pro 13" Retina (Late 2012 or newer) , MacBook Pro 15", MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar
Батерија
Lithium-ion Polymer 36Wh
Што има во кутијата?
1 x JBL XTREME 2 1 x адаптер за напојување 1 x ремен 1 x водич за брзо стартување 1 x Сигурносен лист 1 x Гарантен лист
Боја
црвена