JBL Xtreme

SKU
conf-jbl-xtreme-mk
Боја
Black %
Blue %
Red %
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Моќен звучник и сега веќе пренослив.

JBL Xtreme е врвен пренослив Bluetooth звучник кој без никаков напор обезбедува моќен стерео звук со вградување на четири активни трансформери и два видливи JBL репродуктори на бас. Користејќи ја масивната Li-Ion батерија од 10.000mAh со можност за полнење, подржувајќи до 15 часовно користење и две USB порти за полнење на надворешни уреди, овој звучник лесно го задржува времетраењето за слушање на музика и користењето на вашите уреди онолку долго колку што ви е потребно. Можете да му верувате на JBL Xtreme дека ќе ја донесе возбудата каде и да ви е потребна - без разлика дали во затворениот простор или на отворено, забавата покрај базенот или подготвувањето на скара во вашиот двор - со својот дизајн кој е водоотпорен, сега достапен во црна, сина или црвена боја. Звучникот има вграден поништувач за шумот и бучавата за кристално јасни конференциски повици. Исто така има JBL Connect кој може бежично да поврзува повеќе звучници кои исто имаат JBL Connect заедно за да го засили слушањето.

  • Безжично поврзувајте до 3 телефони или таблети на звучникот
  • Вградена Li-Ion батерија со можност за полнење која подржува до 15 часа од користење и полнење на уреди преку двојните USB порти
  • Кристално чисти повици преку вашиот звучник со допир на копче благодарени на вградениот поништувач за шумот и бучавата

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
JBL
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Производител
JBL
EAN code
6925281904578
Боја
Black
Speaker connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Compatibility
Bluetooth
Frequency
70Hz – 20kHz
Батерија
Тип на батерија : Lithium-ion Polymer (37Wh)
Време на полнење на батеријата : 3.5 часа @ 5V1A
Времетраење на репродукција на музиката до 15 часа (варира по јачина на звук и аудио содржина)
Димензија и тежина
Тежина (кг) : 2112 g
Димензија (K x L x S) : 126 x 283 x 122 mm
Производител
JBL
EAN code
6925281904592
Боја
Red
Speaker connectivity
AUX (Line-in), Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Compatibility
Bluetooth
Frequency
70Hz – 20kHz
Батерија
Тип на батерија : Lithium-ion Polymer (37Wh)
Време на полнење на батеријата : 3.5 часа @ 5V1A
Времетраење на репродукција на музиката до 15 часа (варира по јачина на звук и аудио содржина)
Димензија и тежина
Тежина (кг) : 2112 g
Димензија (K x L x S) : 126 x 283 x 122 mm
Производител
JBL
Weight
0.0000
EAN code
6925281904585
Боја
Blue
Speaker connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Compatibility
Bluetooth
Frequency
70Hz – 20kHz
Батерија
Тип на батерија : Lithium-ion Polymer (37Wh)
Време на полнење на батеријата : 3.5 часа @ 5V1A
Времетраење на репродукција на музиката до 15 часа (варира по јачина на звук и аудио содржина)
Димензија и тежина
Тежина (кг) : 2112 g
Димензија (K x L x S) : 126 x 283 x 122 mm

Product declaration