Lacie 10TB d2 Professional USB-C [7200] (Enterprise, bk)

SKU
STHA10000800

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Product Highlights: 10TB Storage Capacity 1 x USB 3.1 Gen 1 Type-C Port 7200 rpm Disk Speed Speeds of up to 240 MB/s Seagate BarraCuda Pro Drive Aluminum Unibody Design Rescue Data Recovery Services Compatible with Thunderbolt 3 Compatible with Windows & Mac

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
EAN code
3660619403974
End of life
No
Боја
Jet Black
Материјал
Aluminium
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Интерфејс
USB-C

Product declaration