Lacie 1TB Rugged USB-C - Silver/Orange

SKU
STFR1000400

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

This drive marries legendary Rugged durability with a cutting-edge USB-C port for compatibility with next-generation computers like the latest Apple® Macbook®. Beyond being rain, drop, and crush resistant, the LaCie Rugged USB-C is also backwards compatible with USB 3.0 and USB 2.0.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
EAN code
3660619400010
Модел
1TB
Големина
No
End of life
No
Maconomy Stock Availability
No
Боја
No
Меморија
No
Капацитет
1 TB
HDD trays
No
Интерфејс
USB-C
Што има во кутијата?
USB-C - USB 3.0 adapter

Product declaration