LaCie 4TB d2 Thunderbolt2 & USB 3.0 [7200]

SKU
STEX4000400

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Professional speeds of up to 220 MB/s USB 3.0 and Dual Thunderbolt 2 Ports for universal compatibility Aluminum unibody for reduced noise and vibration Boost speeds up to 1150 MB/s with d2 SSD upgrade

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
Модел
4TB
Големина
4TB
End of life
No
Боја
Silver
Капацитет
4 TB
Материјал
Aluminium
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Интерфејс
Thunderbolt, USB 3.0

Product declaration