Lacie 8TB d2 Thunderbolt 3 & USB 3.1 Type C [7200] (Enterprise HDD)

SKU
STFY8000400
 

Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

Apple USB SuperDrive (2012)
Apple USB SuperDrive (2012)
6.956 МКД

Достапен производ

Детали

Со голем 8TB капацитет за складирање, d2 Thunderbolt 3 Desktop Drive од LaCie е одличен за складирање на големи фото и видео проекти, зачувување на документи, архивирање на податоци и многу повеќе. Поврзувањето на уредот со вашиот компјутер е едноставно бидејќи доаѓа со двојни Thunderbolt 3 порти и еден USB 3.1 порт кој нуди максимална брзина на пренос на податоци до 240 MB / s. Со d2 Thunderbolt 3, портите не ги пренесуваат само вашите податоци. Можете да го користите USB-C приклучокот за да поврзете компатибилни USB-C компјутери, па дури и драјвери со двојни 4K дисплеи, еден дисплеј од 5K или вкупно шест LaCie d2 дискови на вашиот компјутер со двојни Thunderbolt 3 порти. Сето ова може да се постигне додека го задржувате вашиот работен простор во мирување, благодарение на извонредната алуминиумска конструкција на LaCie d2 Thunderbolt 3 Desktop Drive.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
Weight
0.4000
EAN code
3660619401550
Модел
No
Големина
No
End of life
No
Maconomy Stock Availability
No
Боја
Silver
Меморија
No
Капацитет
8 TB
Материјал
Aluminium
HDD trays
No
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Интерфејс
Thunderbolt, USB 3.0

Product declaration