LaCie Porsche Design USB 3.0 - 120 GB (SSD)

SKU
9000342
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Карактеристики:
  • Ултра-брз USB 3.0 перформанси со брзина на пренос до 400MB / s со SSD
  • Префрлете ги датотеките, направете резервна копија на компјутер или проследувајте содржина значително побрзо отколку со USB 2.0
  • USB 2.0 компатибилен
  • Изграден за Mac; работи беспрекорно со Time Machine
  • Голема отпорност на шок, вибрации и екстремна температура
  • Цврстото куќиште од алуминиум што го опкружува дискот и ги зачувува податоците

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
Weight
0.2000
EAN code
3660619007530
End of life
No
Боја
сребрена
Меморија
No
Капацитет
120GB SSD
Материјал
Aluminium
HDD trays
No
Mac компатибилност
iMac, Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Compatibility OS
Mac OS X
Интерфејс
USB 3.0
Ports and Interfaces
USB 3.0 (USB 2.0 compatible) USB 3.0: 5 Gb/s USB 2.0: 480 Mb/s
Димензија и тежина
128 x 79 x 11mm/182g
System requirements
Computer with USB 3.0 or USB 2.0 port Latest version of: Mac OS®X 10.5 or later (LaCie Private-Public software requires Mac Intel® processor) / Windows® 7, Windows 8 Minimum free disk space: 600 MB recommended
Што има во кутијата?
LaCie Porsche Design Slim Drive USB 3.0 cable (USB 2.0 compatible*) Quick Install Guid