Lacie Rugged Thunderbolt & USB 3.1 Type C w integrated cable

SKU
conf-lacie-thunderbolt-usb-3.1-type-c-integrated-cable-mk
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Искористете ги предностите на подобрените стапки на пренос на податоци со 2TB Rugged Mobile Hard Drive од LaCie. Не само што овој хард диск нуди подобрен податочен пренос до 130 MB / s, тој исто така е опремен со интегриран Thunderbolt кабел и USB 3.0 Type-C порта дизајниран за да го поврзе уредот со различни Windows и Mac компјутер.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
End of life
No
Производител
LaCie
Weight
0.4000
EAN code
3660619400430
Боја
портокалова
Капацитет
2 TB
Интерфејс
Thunderbolt, USB-C
Производител
LaCie
Weight
0.4000
EAN code
3660619400447
Боја
портокалова
Капацитет
4 TB
Интерфејс
Thunderbolt, USB-C
Производител
LaCie
Weight
0.4000
EAN code
3660619401178
Боја
портокалова
Капацитет
5 TB
Интерфејс
Thunderbolt, USB 3.0